کد خبر: 3969029
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۵
مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز گفت: هیئت‌های مذهبی و مساجد برای برگزاری مراسم شب قدر در فضای باز مناسب باید مجوز لازم از تبلیغات اسلامی داشته باشند.

ممنوعیت فعالیت هیئت‌های البرز در شب قدر بدون دریافت مجوز

حجت‌الاسلام مهدی ولائی‌برحق، مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز در گفت‌وگو با ایکنا از البرز، در مورد نحوه برگزاری مراسم شب قدر، اظهار کرد: این مراسم طبق دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا انجام خواهد شد و با توجه به اینکه اغلب شهرهای استان البرز در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند فقط در فضای باز امکان برگزاری با شرایط ویژه وجود دارد.

وی با تأکید بر اینکه هیئت‌ها و مساجدی که فضای باز مناسب برای برگزاری مراسم شب قدر دارند باید از اداره‌کل تبلیغات اسلامی مجوز دریافت کنند، بیان کرد: در صورت نبود فضای مناسب این مجوز برای هیئت‌ها صادر نخواهد شد و باید شروطی از جمله استفاده از ماسک، رعایت فاصله حداقل دو متری و برگزاری مراسم حداکثر در یک و نیم ساعت رعایت شود.

این مسئول تصریح کرد: همه هیئت‌های مذهبی و هیئت امنای مساجد و امام جماعت باید با کارشناسان بهداشتی در خصوص نحوه برگزاری مراسم هماهنگ باشند و مکلف و موظف به رعایت دستورالعمل‌های صادره از سوی ستاد ملی و استانی کرونا هستند و باید تا پایان مراسم به این تعهد پایبند باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز با اشاره به اینکه تعداد نفراتی که می‌توانند در مراسم شب احیا در محل‌های تعیین شده حضور یابند، محدود است، اظهار کرد: افرادی که قصد شرکت در مراسم‌ شب‌های قدر را دارند حتماً جانماز، قرآن و مفاتیح شخصی همراه داشته باشند.

وی تأکید کرد: افرادی که تست PCR آن‌ها مثبت بوده، حق حضور در مراسم شب‌های قدر را تحت هیچ شرایطی ندارند و این افراد می‌توانند از منزل و یا فضای قرنطینه و با استفاده از فضای مجازی و یا صدا و سیمای مرکز البرز از فیض معنوی این شب‌ها بهره‌مند شوند و مسئولان برگزاری مراسم شب‌های قدر مکلف به امتناع از حضور این افراد در این مراسم هستند.

ولائی‌برحق اظهار کرد: با توجه به برنامه‌های تهیه شده از سوی شبکه استانی البرز و همچنین شبکه‌های سراسری برای شب‌های قدر، در راستای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، بهترین و مهم‌ترین اولویت برای شهروندان ماندن در خانه و استفاده از ویژه‌برنامه‌های شب‌های قدر از طریق شبکه‌های تلویزیونی و فضای مجازی است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: