کد خبر: 3919829
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین گفت: امام حسین(ع) بهترین سرمایه برای تزکیه و تحکیم زندگی و الگویی کامل برای جامعه‌سازی است.

امام حسین(ع) بهترین الگوی جامعه‌سازی است

به گزارش ایکنا از البرز، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا تویسرکانی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین، هشتم شهریورماه در مراسم عزاداری شب عاشورای حسینی که در هیئت انصارالامام(ره) رزمندگان کرج برگزار شد، اظهار کرد: داشتن جامعه‌ای پر از محبت، عقلانیت، فداکاری، خلوص، صدق،‌ محبت و ... فقط زیر سایه نام امام حسین(ع) امکان‌پ‍ذیر است.

وی با بیان اینکه با یادآوری نام امام حسین(ع) جهانی پر از عدالت و دور از ظلم و ستم یادآوری می‌شود، افزود: امام حسین(ع) سرمایه‌ای عظیم برای زندگی بشریت است. امام حسین(ع) چراغ هدایت برای تمام ابعاد زندگی است، هر کجا مشکلی پیدا می‌کنیم می‌توانیم با استفاده از نام امام حسین(ع) آن مشکل را برطرف کنیم.

تویسرکانی با تأکید بر اینکه زیر سایه نام امام حسین(ع) است که دولت جهانی حضرت قائم(عج) شکل می‌گیرد، گفت: عاشقان اباعبدالله‌الحسین(ع) برای زنده نگه داشتن این نهضت، پرچم و این فرهنگ، روش ساده‌ای را از اهل بیت(ع) گرفته‌اند که همان عزاداری است.

وی با اشاره به اینکه عزاداری‌ها می‌تواند با شعر، زنجیرزنی، تعزیه‌خوانی، سینه‌زنی، روضه‌خوانی، سخنرانی، سیاهپوش کردن، عَلَم و کُتل و ... باشد، گفت: عزاداری یک دستور ساده بود که ابتدا «اُم سلمه» همسر رسول خدا(ص) در مدینه و بعد امام سجاد(ع) در شام و سپس امام محمد باقر(ع) و امام جعفرصادق(ع) آن را رواج دادند در حالیکه دشمنان می‌گویند عزاداری بر امام حسین(ع) از دوران صفویه شروع شده است.

تویسرکانی با بیان اینکه گریه برای امام حسین(ع) و یارانش یک وسیله است نه هدف، تصریح کرد: عزاداری برای سیدالشهدا(ع) به دستور اهل بیت(ع) بود که دشمنان تاریخ نیز آن را فهمیدند و روش ممانعت از عزاداری را در پیش گرفتند.

وی به نقش تحریف عزاداری برای امام حسین(ع) به‌ روش انگلیسی اشاره کرد و افزود: آن‌ها تحریف نهضت امام حسین(ع) را در موضوعات مختلف دنبال می‌کنند زیرا می‌دانند تحریف مقدمه نابودی است و وقتی بخواهند انقلاب و نهضتی را نابود کنند از تحریف شروع می‌کنند. دشمنان برای تحریف نهضت امام حسین(ع) ‌شروع به نوشتن کتاب، شعرگفتن و ... کردند و فرهنگ امام حسین(ع)‌ را تحریف کردند چون می‌دانند اگر این نهضت تحریف شود دیگر عزت‌بخش نیست.

این مقام مسئول به عزاداران حسینی گفت: عزاداری امام(ع) را به هر کمیت و کیفیتی اقامه کنید حتی یک نفره روضه بگیرید، ترک روضه نکنید، یکی از بزرگ‌ترین خطاهای هر شیعه‌ای ترک روضه است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: