کد خبر: 3908428
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵
نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سه قوه باید با همراهی و همدلی به مبارزه با فساد بپردازند، گفت: انتظار مردم مبارزه با فساد و تبعیض در ارکان مختلف است.

انتظار مردم مبارزه با فساد و تبعیض است

علی حدادی، نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با ایکنا از البرز، اظهارکرد: کارآمدی نظام دینی و تحقق ایجاد تمدن نوین اسلامی که مقام معظم رهبری هدف‌گذاری کردند با همکاری و هماهنگی قوای سه گانه تحقق می‌یابد.
وی به بیانات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر مبارزه با فساد اشاره کرد و افزود: سران قوا به ویژه قوه قضایی باید به صورت شفاف به سمت مبارزه با فساد حرکت کنند و همانطور که شاهد آن هستیم امروز این امر محقق شده است و رضایتمندی رهبری انقلاب را نیز در بر داشته است.
حدادی با اشاره به اینکه مبارزه با فساد از قوه قضاییه شروع شده است و مسیر بدون اغماض در حال طی شدن است، ادامه داد: قوه مجریه و مقننه نیز باید همین مسیر را طی کنند.
این مسئول تصریح کرد: تمامی نماینده‌های مجلس یازدهم بر این باور و قول هستند که مبارزه با فساد اقتصادی در راستای تحقق کارآمدی نظام جمهوری اسلامی باید انجام شود و اگر بخواهیم مجلس را به معنای واقعی در رأس امور هدایت و به‌کارگیری کنیم فسادستیزی باید تقویت شود.
این نماینده مجلس اضافه کرد: مبارزه جدی با رانت و رانت‌خواری، برخورد با انحصارطلبی گروهی خاص و محدود و مبارزه با افرادی که در موضوع مفاسد اقتصادی تلاش می‌کنند را در دستور کار نمایندگان مجلس قرار گرفته است.
به گفته نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی فسادستیزی در قوه مقننه تنها با فعالیت شفاف نمایندگان مجلس محقق خواهد شد.
حدادی با بیان اینکه موظف هستیم در راستای قانون‌گذاری و مبارزه با مفاسد برخی از قوانین را در صورت نیاز اصلاح کنیم، اظهار کرد: نیاز داریم که نظارت خود را قوی‌تر کنیم و بدون اغماض و به طور جدی شرایط را بررسی کنیم.
وی یادآور شد: مجلس باید مطالبه‌گر باشد که این امر به صورت جدی در دستور کار قرار دارد، چرا که ما باید در کنار مردم باشیم و مشکلات کف جامعه را درک کنیم و در راستای مرتفع کردن مشکلات برآییم.
حدادی در پایان یادآور شد: آنچه که شهدا، مکتب امام(ره) و حاج قاسم از ما انتظار دارند مبارزه با مفاسد، رانت‌خواری و ویژه‌خواری است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: