کد خبر: 3901051
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۰
مدیرکل بنیاد شهید البرز با بیان اینکه نقش رزمندگان این استان در فتح خرمشهر بسیار پررنگ بود، گفت: ۱۷۰ نفر از رزمندگان البرزی در عملیات بیت‌المقدس به شهادت رسیدند.

شهادت 170 رزمنده البرزی در عملیات بیت‌المقدس

سلیمان رستمیان، مدیرکل بنیاد شهید البرز در گفت‌وگو با ایکنا از البرز، اظهارکرد: عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس بود، این رویداد حماسه غرورآفرینی برای ملت ایران بود که همه اقوام ایرانی در تحقق آن نقش داشتند.
وی افزود: نسلی که خرمشهر را آزاد کرد، نسل جوانی بودند که از آرمان‌های امام و انقلاب الگو می‌گرفتند و با حضورشان درعملیات، آن زمان به تثبیت انقلاب و هم به ادامه دفاع از سرزمین‌های جغرافیایی این کشور کمک کردند.
مدیرکل بنیاد شهید استان البرز، بیان کرد: استان البرز در این حماسه غرورآفرین نقش پررنگی ایفا کرد و تعداد زیادی از جوانان این استان در قالب ارتش و نیروهای مردمی حضور پیدا کردند.
این مسئول با اشاره به اینکه البرز 170 شهید و 200 مجروح در عملیات بیت‌المقدس تقدیم انقلاب کرد، تصریح کرد: چیزی که در عملیات آزادسازی خرمشهر حائز اهمیت است، این بود که ایران در مقابل با عراق نابرابری امکانات، تجهیزات و نفرات داشت و در این شرایط پیروز شد.
رستمیان با بیان اینکه وحدت فتح خرمشهر نتیجه اتحاد و همدلی بین رزمندگان اسلام بود، عنوان کرد: بالغ بر 19 هزار عراقی در این عملیات اسیر شدند و یک وحدت رویه‌ای نیز بین ارتش و سپاه شکل گرفت.
وی خاطرنشان کرد: مولفه‌های پیروزی در این عملیات توکل به خدا، مدیریت واحد امام خمینی(ره) و نیروهایی که امام منصوب کرده بود و وحدت و همدلی رمز موفقیت و همدلی در این عملیات بود.
این مسئول با بیان اینکه پیروزی ما در عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر منجر به این شد که افکاری که در ذهن مریض یک فرد به‌نام صدام بود نقش برآب شود، گفت: در این عملیات تیپ‌المهدی که به فرماندهی سردار شهید علی فضلی مدیریت می‌شد نخستین تیمی بود که وارد خرمشهر شد، ارکان اصلی این تیپ از مردم این منطقه بودند و همچنین تیپ حبیب‌بن‌مظاهر به عنوان پشتیبان از کرج به فرماندهی شهید گلکار وارد خرمشهر شدند اینها در عملیات خرمشهر ایفا نقش کردند.
مدیرکل بنیاد شهید استان البرز با بیان اینکه اولین موذنی که بر مناره مسجد جامع خرمشهر اذان گفت و نخستین امام جماعتی که نماز را در این مسجد برپا کرد از مردم استان البرز بود، گفت: این عملیاتی که اکنون به‌نام فخر ایران و غرور ملی است با کمک و مشارکت رزمندگان استان البرز به نتیجه رسید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: