کد خبر: 3881586
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
مدیر مرکز مطالعات و هدایت حرکت‌های جهادی بسیج سازندگی البرز گفت: 70 گروه جهادی این استان برای مقابله با بیماری کرونا و جلوگیری از شیوع این بیماری به میدان آمدند.

اعلام آمادگی 70 گروه جهادی البرزی برای مقابله با کرونا

میلاد بویینی، مدیر مرکز مطالعات و هدایت حرکت‌های جهادی بسیج سازندگی استان البرز در گفت وگو با ایکنا از البرز، اظهارکرد : در نشست مشترک بسیج سازندگی استان با دانشگاه علوم پزشکی البرز مقرر شد تا از ظرفیت جهادگران برای اقدامات پیشگیرانه و آموزشی برای مقابله با این بیماری ویروسی استفاده شود.
وی با بیان اینکه به جهادگران آموزش‌های لازم برای اقدامات مناسب ارائه شده است، گفت: همچنین این افراد در حوزه آموزش و پیشگیری وارد شده و در مساجد و محافل عمومی همچون پارک‌ها به شهروندان آموزش‌های مناسب را ارائه می‌دهند.
بویینی اضافه کرد: همچنین مقرر شد تا از ظرفیت جهادگران برای سمپاشی و توزیع ماسک در اماکن عمومی، مدارس و دانشگاه‌ها استفاده شود.
وی گفت: برای انجام این عملیات طبق توافق‌های به عمل آمده، مواد لازم برای ضدعفونی توسط دانشگاه علوم پزشکی تامین و با تجهیزات سپاه استان این اقدامات به انجام می‌رسد.
مدیر مرکز مطالعات و هدایت حرکت های جهادی بسیج سازندگی استان البرز یادآور شد: تا زمان به پایان رسیدن این بحران تمام اردوهای برون استانی تعطیل است.
وی با اشاره به اینکه درحال حاضر حدود ۷۰ گروه جهادی استان البرز برای مقابله با کرونا اعلام آمادگی کرده‌اند، گفت: طبق آمار رسمی تاکنون سه نفر در استان البرز به کرونا ویروس مبتلا شده‌اند که یک نفر آنان جان باخت. یک نفر از مبتلایان از بهبودی از بیمارستان مرخص شد و نفر سوم تحت مراقبت ویژه است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: