کد خبر: 3871774
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
گروه سیاست و اقتصاد ــ شورای هم‌اندیشی رؤسای دانشگاه‌های استان البرز پیرامون حوادث اخیر کشور بیانیه‌ای صادر کرد.

بیانیه شورای هم‌اندیشی رؤسای دانشگاه‌های البرز پیرامون حوادث اخیر کشور

به گزارش ایکنا از البرز، شورای هم‌اندیشی رؤسای دانشگاه‌های استان البرز پیرامون حوادث اخیر کشور بیانیه‌ای صادر کرد.
بسم الله الرحمن الرحیم
واعتصموا بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا
سوره مبارکه آل عمران آیه 103
شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همرزمانشان نقطه عطف دیگری در تاریخ اسلام رقم زد که علاوه بر رسوایی بیش از پیش جهانخواران و در رأس همه آن‌ها دولت تروریستی آمریکا، باعث ایجاد وحدتی کم‌سابقه در بین ملت‌های مسلمان و غیرمسلمان شده است. وحدتی که زنده بودن انقلاب اسلامی و پویایی آن را نوید می‌دهد.
در این بین تشییع میلیونی پیکر پاک فرماندهان جبهه مقاومت چنان ترسی در دل دشمنان انداخته است که چشم دیدن آن را ندارند. پیرو این جریانات حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه تروریست‌های آمریکایی در عین‌الاسد که مقدمه‌ای جهت آغاز انتقام از خون پاک شهدای مقاومت گردید، ترس دشمنان را مضاعف کرده است.
در این بین حادثه دلخراش سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین با خطای انسانی که منجر به شهادت جمعی از هموطنان و نخبگان کشورمان شد، حقیقتا داغی عظیم بر قلوب همه مردم ایران نهاده است. حادثه‌ای که انتظار می‌رود با پیگیری مسئولین موجبات تسلی خاطر بازماندگان این حادثه را فراهم آورد.
شورای هم‌اندیشی رؤسای دانشگاه‌های استان البرز ضمن عرض تسلیت به بازماندگان این حادثه از خداوند متعال آمرزش و مغفرت جانباختگان را مسألت دارد. اما در این بین می‌توان گفت فرمانده شجاع و دلیر نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که تمام مسئولیت این خطای انسانی دلخراش را بر عهده گرفت مصداق بارز آیه «اشدا علی الکفار و رحماء بینهم» است.
این فرمانده دلاور که مدت‌هاست با ارتقای توان موشکی لرزه بر اندام استکبار و ایادی‌اش اندخته، در اوج تواضع خطای نیروهای زیر دستش را بر عهده می‌گیرد و از مردم عذرخواهی می‌کند. سردار حاجی‌زاده که طبق آیه شریفه «فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر» در انتظار پیوستن به همرزم شهیدش سپهبد سلیمانی است، مرزهای خدمت‌رسانی و پاسخگویی به مردم را جابجا کرد.
این شورا از همه مسئولین کشور انتظار دارد که در حیطه وظایف خود پاسخگوی افکار عمومی باشند و اگر در موارد مختلفی من جمله توزیع غیرعقلانی ارز چهار هزار و 200 تومانی یا گرانی بنزین دچار بی‌تدبیری شدند و زیان جدی به کشور وارد کردند، در انظار عمومی حاضر شده و از مردم عذرخواهی نمایند.
اما پس از صورت گرفتن خطای انسانی در پدافند، عده‌ای اندک با ایجاد تجمعاتی هر چند کوچک و سردادن شعارهای ساختارشکنانه بازهم کورسوی امیدی برای رئیس‌جمهور تروریست آمریکا شکافتند تا بتواند کمی از فشار افکارعمومی مردم جهان جهت ترور شهید سلیمانی رهایی یابد و این وطن‌فروشان را مردم انقلابی ایران خطاب کند.
همچنین در تجمعات غیرقانونی شکل گرفته در دانشگاه امیرکبیر، سفیر دولت خبیث انگلستان نیز با حضور در جمع آشوب‌گران دست به سازماندهی و هدایت افراد می‌زند و با صرف‌نظر از عرف رایج دیپلماتیک اهداف شیطانی آن دولت منفور را پی می‌گیرد که پس از دستگیری توسط نیروهای امنیتی، دقایقی بعد آزاد می‌شود.
شورای هم‌اندیشی رؤسای دانشگاه‌های استان البرز ضمن محکوم نمودن تجمعات غیرقانونی عده‌ای معدود در تخریب چهره نظام اسلامی از مسؤولین مربوطه انتظار دارد هرچه زودتر سفیر دولت روباه صفت انگلیس را از کشور اخراج کند تا درس عبرتی برای همه دولت‌هایی شود که سعی می‌کنند با خباثت فراوان در امور داخلی کشور عزیزمان دخالت کنند.
در پایان با آرزوی طول عمر با عزت برای رهبر حکیم انقلاب اسلامی، از خداوند منان ظهور یگانه منجی عالم بشریت را مسألت می‌نماییم.
و من الله التوفیق
شورای هم‌اندیشی رؤسای دانشگاه‌های استان البرز

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: