کد خبر: 3851360
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
گروه فعالیت‌های قرآنی- نشست‌های تخصصی تفسیر اجتماعی قرآن به همت اداره فعالیت‌های دینی، ادبی و هنری معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان البرز در دانشگاه خوارزمی کرج برگزار می‌شود.

برگزاری نشست‌های تخصصی تفسیر اجتماعی قرآن‌کریم در دانشگاه خوارزمی کرج

جمشید ندافی، مدیر اداره فعالیت‌های دینی، ادبی و هنری جهاددانشگاهی در گفت وگو با ایکنا از البرز با اشاره به مصرعی از شعر اقبال لاهوری که می‌گوید: «نقش قرآن چون که بر عالم نشست نقشه‌های پاپ و کاهن را شکست» گفت: بشر امروز بیشتر از هر زمانی دیگر نیازمند یک راهکار اجتماعی راهبردی برای رسیدن به یک وحدت نظر در عرصه پیشرفت اجتماعی است؛ چراکه از تفرقه که عامل ایجاد تنفر، جنگ و خونریزی است، بیزاری می‌جوید غافل از آنکه به وحدت و رهایی نمی‌رسد؛ مگر با پناه آوردن به قرآن.
وی افزود: حافظ شاعر بلندمرتبه ایران به عنوان نمونه‌ای از جامعه بشری، کامروایی و خوشدل شدن را از قرآن می‌داند و خود را چون مستحقی می‌بیند که این حال خوب را به او به عنوان ذکات داده‌اند و پس از با بهره‌گیری از آیات قرآن در کار خودش به مرحله‌ای می‌رسد، که صبر و ثبات پیدا می‌کند و از سخنش شهد و شکر می‌ریزد.
این مسئول گفت: همچنان که حافظ با کمک قرآن به چنان قدرتی می‌رسد که نقاب از رخ اندیشه می‌گشاید ما نیز تلاش می‌کنیم که این حال قرآنی را در جان اندیشه جوانان دانشگاهی نهادینه کنیم.
ندافی در ادامه توضیح داد: اداره فعالیتهای دینی، ادبی و هنری معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان البرز در راستای فعالیت‌های فرهنگی - اجتماعی خود یک دوره آشنایی با تفاسیر به صورت کلی و تفسیر اجتماعی را به صورت جزئی‌تر برای دانشجویان علاقمند برپا می‌کند؛ تا به جوانان فرهیخته راه دریافت پیام قرآن‌کریم را ملموس‌تر نشان دهد.
مدیر اداره فعالیت‌های دینی، ادبی و هنری جهاددانشگاهی در پایان گفت: این دوره از تفسیر قرآن در روزهای شنبه در طول آبان ماه از ساعت 12:15 الی 13:30 در سالن اجتماعات فرهنگ مجتمع دانشگاه خوارزمی کرج با مدیریت علمی دکتر «علی اسودی»، عضو هیأت علمی گروه زبان و ادبیات عرب دانشگاه خوارزمی برگزار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: