کد خبر: 4077596
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۸

دشمنان از پیشرفت علمی ایران هراس دارند

امام‌جمعه کرج با اشاره به اینکه دشمنان از پیشرفت علمی ایران هراس دارند، گفت: پرتاب ماهواره خیام نتیجه ایمان به شعار ما می‌توانیم با تأسی از ارزش‌های دینی حاکم بر کشور است.

آیت الله سیدمحمد مهدی حسینی همدانی امام جمعه کرج

به گزارش ایکنا از البرز، آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی، امام‌جمعه کرج در خطبه‌های نماز جمعه 21 مردادماه در مصلی کرج اظهار کرد: دشمنان با اخبار منفی به دنبال تخریب ایران اسلامی هستند. دستاوردهای کشور خوشایند استعمارگران نیست و می‌خواهند با روش‌های مختلف کارکردهای نظام را زیر سوال ببرند.

وی افزود: آنان فهمیده‌اند که ایران در حوزه علمی با روسیه وارد همکاری شده است و از آنجا که نمی‌توانند پیشرفت ما را ببیند از طریق رسانه ها و تبلیغات منفی می‌خواهند اقدامات ایران را در این عرصه کوچک جلوه بدهند.

این مسئول تأکید کرد: پیشرفت علمی ایران و پرتاب ماهواره خیام از قزاقستان علی‌رغم تحریم‌های مختلف نتیجه ایمان به شعار ما می‌توانیم با تاسی از ارزش‌های دینی حاکم بر کشور است، لذا نباید این دستاورد را کوچک ببینیم.

حسینی‌همدانی توضیح داد: برخلاف تبلیغات غربی‌ها این ماهواره نظامی نیست و برای پایش بحران‌های اقلیمی پرتاب شده است، ولی برخی روزنامه‌های آمریکایی گفته‌اند روسیه از این ماهواره برای مقاصد نظامی در جنگ با اکراین استفاده می‌کند که این حرف کاملا اشتباه است.

امام‌جمعه کرج در ادامه به پیروزی حزب‌الله در جنگ ۳۳ روزه اشاره کرد و افزود: این عزیزان الگوی مقاومت شدند و نشان دادند برای پیروزی بر جهان‌خواران راهی جز مقاومت نیست.

این مسئول با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری خطاب به فلسطینیان که فرمودند: «با مقاومت شجاعانه سیاست خدعه‌آمیز صهیونیست‌ها خنثی شد»، افزود: تنها راه آزادی فلسطین مقاومت است، نه دیپلماسی؛ بنابراین باید در مسئله غزه و کرانه باختری وارد عمل شد.

وی با یادآوری اینکه سیدحسن نصرالله به‌درستی از ایران به‌عنوان قلب محور مقاومت یاد کرده است، گفت: مقاومت فقط نظامی نیست ما در ایران در موضوعات مختلف از جمله برجام با مقاومت پیش رفتیم.

حسینی‌همدانی اضافه کرد: مخالفان ایران اسلامی گفتند که ایران در موضوع برجام به تعهدات خود عمل نکرده است و با بهانه خارج نشدن سپاه از لیست تروریست‌ها سعی در سنگ‌اندازی و امتیازگیری دارند که قطعا نقشه شان با شکست مواجه می‌شود.

وی در پایان با بیان اینکه ایام محرم فرصت مناسبی برای الگوی‌برداری از اصول مکتب حسینی(ع) است، گفت: یکی از درس‌های این مکتب عنصر مقاومت است که در روایات ائمه اطهار (ع) نیز مفصل درباره آن بحث شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha