کد خبر: 4068681
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۶

رتبه اول دارالقرآن امام خمینی(ره) البرز در مسابقات استانی قرآن

مدیر دارالقرآن امام خمینی(ره) ناحیه دو شهرستان کرج با اشاره به اینکه این دارالقرآن رتبه اول استانی را در مسابقات دارد، گفت: بیش از 30 قرآن‌آموز از طرف این مرکز توانسته‌اند به مرحله مسابقات کشوری در رشته‌های مختلف قرآنی راه پیدا کنند.

دارالقرآن امام خمینی(ره) البرز

کبری سالاری، مدیر دارالقرآن امام خمینی(ره) ناحیه دو شهرستان کرج در گفت‌وگو با ایکنا از البرز، اظهار کرد: در این دارالقرآن از حضور استادان و نخبگان قرآنی که داورهای استانی و کشوری نیز هستند برای آموزش قرآن‌آموزان بهره می‌بریم.

وی افزود: در دارالقرآن امام خمینی(ره) ناحیه دو کرج برای مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم در رشته‌های قرآنی مختلف کلاس برگزار می‌شود؛ دوره ابتدایی از روخوانی و روان‌خوانی سطح یک قرآن آغاز می‌شود و قرآن‌آموزان به مرور وارد مراحل فصیح خوانی، تجوید یک و دو و حفظ جزء 30 قرآن کریم می‌شوند.

سالاری ضمن اشاره به اینکه مسابقات عترت و نماز در پیش است، توضیح داد: برای علاقه‌مند کردن قرآن‌آموزان به شرکت در این مسابقات که محتوای آن براساس الگوی تلاوت است، استادان ما دانش‌آموزان را ثبت‌نام و با آنها محتوای قرآنی را کار می‌کنند.

این فعال قرآنی تصریح کرد: برای دوره متوسطه اول و دوم علاوه بر قرائت، تحقیق و ترتیل، روخوانی و روان‌خوانی نیز درنظر گرفته شده؛ همچنین مسابقات پژوهشی نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و احکام نیز برگزار می‌شود که تمامی این مسابقات پژوهشی برای همه پایه‌ها از هفتم تا دوازدهم کتاب‌های جداگانه دارند و براساس آن محتوای مسابقات با قرآن‌آموزان تمرین می‌شود تا آمادگی کامل را برای مسابقات منطقه، شهرستان و کشوری به‌دست آورند.

مدیر دارالقرآن امام خمینی(ره) ناحیه دو شهرستان کرج تصریح کرد: در این دارالقرآن برای گروه پسران کلاس‌های آموزش مداحی و اذان‌گویی تشکیل می‌شود چراکه در مسابقات عترت و نماز نیز این برنامه‌ها گنجانده شده است.

وی ادامه داد: در سال جاری نیز همچون سال‌های گذشته دانش‌آموزان دارالقرآن امام خمینی(ره) ناحیه دو کرج با همت عالی خود و مساعدت کلیه عوامل مؤثر به‌ویژه اساتید این دارالقرآن موفق به کسب چندین رتبه مختلف شده‌اند که عبارتند از 51 رتبه اول، 35 رتبه دوم، 17 رتبه سوم در مسابقات مختلف و توانستند رتبه اول استانی را از آن خود کنند؛ همچنین بیشتر 30 دانش‌آموز نیز از این دارالقرآن به مرحله کشوری راه پیدا کرده‌اند.

سالاری بیان کرد: برای آن دسته از دانش‌آموزانی که موفق شدند به مرحله مسابقات کشوری راه پیدا کنند مجددا کلاس‌های توانمندسازی تشکیل شده و توسط مربیان دارالقرآن تحت آموزش هستند.

وی در مورد اوقات فراغت تابستانه، افزود: تمامی رشته‌های موجود در دارالقرآن برای ترم تابستانه برگزار می‌شود و یک سری از قرآن‌آموزان به‌صورت حضوری و تعدادی هم به علت دوری راه به شکل غیرحضوری و مجازی ثبت‌نام شده‌اند.

مدیر دارالقرآن امام خمینی(ره) ناحیه دو شهرستان کرج بیان کرد: کلاس‌های دارالقرآن برای پسران روزهای دوشنبه و روزهای چهارشنبه نیز برای دختران در ساعات 8 تا 12 برگزار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :