کد خبر: 4058486
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۷

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس البرز گفت: کرج در عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر نقش خوبی داشته است، شهید مهدی شرع‌پسند، فرمانده تیپ سلمان فارسی و شهید گروسی نیز از شهر ماهدشت کرج، از جمله رزمندگان این عملیات غرورآفرین بودند.

عملیات آزادسازی خرمشهر

به گزارش ایکنا از البرز، سردار ابوالفضل اسلامی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس البرز، امروز، 31 اردیبهشت در جلسه هماهنگی برنامه‌های سالروز آزادسازی غرورآفرین خرمشهر که با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری کرج در سالن غدیر فرمانداری کرج برگزار شد؛ ضمن گرامیداشت فرارسیدن این ایام با روایت و ترسیم بخشی از عملیات مقاومت در شهرهای اهواز تا خرمشهر، نقش دلاورمردان شهر کرج را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: کرج در عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر نقش خوبی داشته است، شهید مهدی شرع‌پسند، فرمانده تیپ سلمان فارسی و شهید گروسی نیز از شهر ماهدشت کرج، از جمله رزمندگان این عملیات غرورآفرین بودند.

وی با بیان اینکه در عملیات آزادسازی خرمشهر از شش گردان، سه گردان آن متعلق به کرج بود، افزود: فرماندهی بخشی از عملیات بر عهده نیروهای کرج بود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس البرز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اسلام و دوران دفاع مقدس، گفت: عملیات آزادسازی خرمشهر به وسعت ۵۲۸ کیلومتر مربع در سه مرحله صورت گرفت و در این مقاومت حتی یک وجب از خاک کشورمان در دست دشمن باقی نماند. این پیروزی حاصل خون شهدای عزیز و بزرگوار دفاع مقدس است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: