وحدت و همدلی آزادی خرمشهر را رقم زد
کد خبر: 4142832
تاریخ انتشار : ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۲
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس البرز:

وحدت و همدلی آزادی خرمشهر را رقم زد

سردار سرتیپ دوم پاسدار ابوالفضل اسلامی گفت: در دوران دفاع مقدس هر خانه سنگری برای پشتیبانی از جبهه‌ها بود و این وحدت و همدلی نقش مهمی در تقویت روحیه رزمندگان ایران اسلامی داشت.

سردار ابوالفضل اسلامی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس البرز

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس البرز، سردار سرتیپ دوم پاسدار ابوالفضل اسلامی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز با بیان اینکه حجم امکانات و تجهیزات بعثی‌ها قابل مقایسه با امکانات رزمندگان ایران اسلامی نبود و بازپس‌گیری خرمشهر با منطق نظامی همخوانی نداشت، اظهار کرد: در دو قرن گذشته هرگاه که کشور مهاجمی وارد درگیری نظامی با ما شده بخش‌هایی از ایران را جدا کرده است و بازپس‌گیری خرمشهر به‌رغم برتری عراق از نظر تجهیزات نظامی، امکانات تدارکاتی و برخورداری از حمایت‌های گسترده مالی و نظامی حدود 40 کشور دنیا، یک دستاورد بزرگ برای کشوری بود که نظام سیاسی جدیدی در آن شکل گرفته بود.

وی با اشاره به اینکه برای بازپس‌گیری و آزادسازی خرمشهر هزاران شهید و رزمنده ایرانی با جانفشانی و ایثار، حماسه سوم خردادماه ۶۱ را رقم زدند، افزود: آزادسازی خرمشهر با منطق نظامی ممکن نبود، اما در تفکر بسیجی و جهادی که منبعث از ایمان الهی و آموزه‌های اسلامی است و واژه «نمی‌شود» و «نمی‌توانیم» وجود ندارد و همین روحیه نیز باعث شد تا بر خلاف منطق نظامی، خرمشهر عزیز بار دیگر با جانفشانی‌ و فداکاری هزاران شهید و ایثارگر به آغوش میهن اسلامی بازگردد.

اسلامی با تأکید بر اهمیت وحدت ملی و همدلی همگانی در آزادسازی خرمشهر گفت: در دفاع مقدس هر خانه سنگری برای پشتیبانی از جبهه‌ها بود و این وحدت و همدلی نقش مهمی در تقویت روحیه رزمندگان ایران اسلامی داشت.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز با اشاره به نقش رهبری در آزادسازی خرمشهر و پیروزی رزمندگان ایران اسلامی در دفاع مقدس بیان کرد: قدرت ایمان و باور قدرتمند امامین انقلاب اسلامی در جنگ تحمیلی یکی از عوامل ارتقای روحیه رزمندگان و پیروزی در جنگ تحمیلی بود.

وی با بیان اینکه قرآن، معارف اسلامی و معنویت یکی دیگر از رمزهای پیروزی رزمندگان ایران اسلامی در دفاع مقدس و آزادی خرمشهر بود، تأکید کرد: وقتی یک رزمنده به خداوند عالم توکل می‌کند و به اولیا الله و ائمه اطهار و معصومین(ع) متوسل می‌شود نیرویی در قلب او متولد می‌شود که به او قدرتی می‌دهد تا از سد و مانعی عبور کند و این همان مسئله‌ای بود که دفاع مقدس را از هر جنگی در عالم متمایز می‌کرد.

این مسئول تصریح کرد: همان‌گونه که پس از جنگ تحمیلی از الگوهای موفقیت رزمندگان در صنایع دفاعی کشور، چون صنعت موشکی و پهپادی استفاده شد باید در سایر عرصه‌ها نیز از مدل آزادسازی خرمشهر استفاده شود.

انتهای پیام
captcha