کد خبر: 4104875
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۱

پیوند دانش‌آموزان با مساجد بیشتر می‌شود

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد البرز از اجرای طرح پیوند مسجد و مدرسه به همت کانون‌های مساجد خبر داد و گفت: با اجرای این طرح پیوند دانش‌آموزان با مساجد بیشتر می‌شود.

حجت الاسلام کاظم شکری مدیر ستاد کانون های مساجد البرز

حجت‌الاسلام کاظم شکری، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد البرز در گفت‌وگو با ایکنا از البرز از اجرای طرح پیوند مسجد و مدرسه در این استان خبر داد و اظهار کرد: آسیب‌هایی که امروز در جامعه و در میان قشر جوان و نوجوان شاهد آن هستیم نشئت گرفته از دلایل مختلف به‌ویژه دور شدن این نسل از آموزه‌های دینی است که از دل مساجد بیرون می‌آید که لازم است بستری فراهم کنیم تا آشتی بین جوانان و نوجوانان با مساجد به‌وجود آید. براین اساس اجرای طرح‌هایی که این پیوند را حاصل کند، ضروری است.

وی افزود: به هر میزان که حضور دانش‌آموزان در مساجد و حضور ائمه جماعت در مدارس فراهم شود قطعا این پیوند بیشتر خواهد شد و جوانان و نوجوانان ما کمتر در دام تبلیغاتی دشمن در ابعاد مختلف می‌افتند که این موضوع با توجه به اتفاقات اخیر در کشور امری بسیار مهم است.

شکری با اشاره به اجرای طرح پیوند مسجد و مدرسه در البرز با همکاری کانون‌های مساجد گفت: کانون‌های مساجد هر محل با استفاده از ظرفیت‌های خود تلاش می‌کنند تا دانش‌آموزان مدارس آن محل در نماز‌های جماعت حضور داشته باشند و از این طریق به ارتقای فرهنگی نوجوانان و جوانان محلات مختلف کمک بسیاری خواهد شد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد البرز در پایان با اشاره به اینکه مسجد پایگاه اجتماعی است و همواره کانون‌های مساجد با ارائه برنامه‌های مختلفی برای تربیت و جذب جوانان تلاش کرده‌اند، بیان کرد: یکی از اهداف اجرایی‌ شدن طرح، پیوند بیشتر نوجوانان و جوانان با مساجد و حوزه فرهنگ دینی و افزایش فعالیت‌های فرهنگی آنان است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha