کد خبر: 4089977
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۴

شرکت 24 هزار نوجوان البرزی در طرح «شوق رویش» هلال احمر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز گفت: ۲۴ هزارو ۵۶۷ نفر از نوجوانان و جوانان این استان در طرح غنی سازی اوقات فراغت تابستانی موسوم به شوق رویش جمعیت هلال احمر شرکت کردند.

طرح «شوق رویش» هلال احمر

محمدباقر خلفی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز در گفت‌وگو با ایکنا از البرز، اظهارکرد: ۲۴ هزارو ۵۶۷ نفر از نوجوانان و جوانان این استان در طرح غنی سازی اوقات فراغت تابستانی موسوم به شوق رویش جمعیت هلال احمر شرکت کردند.

وی با اشاره به اینکه این طرح توسط معاونت امور جوانان جمعیت هلال‌احمر با هدف غنی‌سازی صحیح اوقات فراغت نوجوانان و جوانان به صورت رایگان اجرا شد، گفت: این برنامه در بخش‌های فرهنگی، هنری، امدادی و ورزشی تقسیم‌بندی شد که در بخش فرهنگ با رویکرد قرآنی و مذهبی مواردی همچون، حفظ و قرائت قرآن کریم، تفسیر نهج‌البلاغه، کارگاه‌های متنوع مهارت زندگی با موضوعات سلامت روان، خودباوری و اعتماد به نفس، ازدواج آسان، پیشگیری از مواد مخدر و همچنین کارگاه‌های ادبی همچون شاهنامه‌خوانی و داستان‌نویسی بوده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در بخش هنری نیز شامل عکاسی، تدوین، چرم‌دوزی، خیاطی، نقاشی، سفالگری، بازیگری و تئاتر، ساخت زیورآلات، نمدبافی، رایانه، خطاطی و دوره‌های امدادی کمک‌های اولیه و در بخش ورزشی نیز برگزاری مسابقه‌های مختلف بود که با استقبال بسیار زیادی روبه‌رو شد.

خلفی افزود: اوقات فراغت مناسب‌ترین زمان بروز استعدادها و توانایی‌های جوانان است، جوانانی که جمعیت هلال احمر را به عنوان بستری برای کسب آموزش‌های لازم به منظور مشارکت در فعالیت‌های بشر دوستانه انتخاب کرده‌اند که ما باید زمینه‌سازی لازم در این خصوص فراهم آوریم.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر البرز گفت: طرح شوق رویش فرصتی مناسب برای تمرین و آمادگی جوانان برای انجام هرچه بهتر کار گروهی در رویدادها و بحران‌های استانی و کشوری در فصل پویایی و تکاپوی انسان یعنی دوران جوانی است.

وی تاکید کرد: اکنون این طرح در بیش از ۱۰۰ خانه هلال، شعب هلال احمر البرز و کانون‌های دانش‌آموزی استان البرز اجرا شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha