کد خبر: 4068280
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۱

فرمانده شهیدی که دوست داشت پیکرش در سوریه بماند

شهید «مهدی عسگری» از شهدای مدافع حرم استان البرز در راه دفاع از حریم اهل‌ بیت(ع) و حضرت زینب کبری(س) در دومین اعزام خود در ماه رمضان سال 95 در شمال استان حلب روستای معراته به دست تکفیری‌ها به شهادت رسید.

شهید مهدی عسگری

به گزارش ایکنا از البرز، خانواده شهیدان عسگری دو فرزند خود را یکی به نام «زین‌العابدین عسگری» در جبهه‌های دفاع مقدس و دیگری «مهدی عسگری» را در جنگ سوریه تقدیم اسلام کرده است. شهید «مهدی عسگری» از شهدای مدافع حرم استان البرز متولد مرداد سال 1358 از روستای آوج شهرستان بوئین‌زهرا، در راه دفاع از حریم اهل‌ بیت(ع) و حضرت زینب کبری(س) در دومین اعزام خود در ماه رمضان سال 95 در شمال استان حلب روستای معراته به دست تکفیری‌ها به شهادت رسید.

جمعی از خادمیاران رضوی کانون ایثار و شهادت، عصر روز شنبه، 11 تیرماه با حمل پرچم متبرک آستان مقدس امام رضا(ع) به خانه شهید مهدی عسگری رفته و با مادر و برادران شهید به گفت‌وگو پرداختند.

در این مراسم که با عطر و یاد امام رضا(ع) همراه بود، معصومه قربانی، مادر شهیدان عسگری گفت: از 14 فرزندم، دو پسرم به شهادت رسیدند و چهار فرزندم هم جانباز هستند.

وی با بیان اینکه مهدی در منطقه آوج از توابع استان قزوین به دنیا آمد و دوران کودکی خود را آنجا پشت‌سر گذاشت و از دوران جوانی مشغول  ورزش شد، افزود: با توکل بر خداوند، فرزندانم را تربیت کردم و همیشه از آنها می‌خواستم که درس بخوانند و تحصیلات عالیه داشته باشند.

مادر شهیدان عسگری با بیان اینکه خدا را شاکرم که فرزندان شهیدم سرفرازم کردند، گفت: به زوج‌های جوان برای فرزندآوری و تربیت صحیح فرزندان توصیه می‌کنم و به نظرم شیر پاک مادر و لقمه حلال پدر دو عامل تربیت صحیح فرزندان است.

وی با اشاره به اینکه پیکر فرزندش بعد از شهادت به وطن بازنگشته است، افزود: مخالف معاوضه پیکر او با اسرای دشمن هستم و همیشه به خانم حضرت زینب(س) می‌گویم؛ این هدیه من را بپذیر و من هدیه خود را پس نمی‌گیرم. هر چند که مهدی هم همیشه می‌گفت اگر شهید شدم دوست دارم پیکرم در سوریه بماند.

در ادامه «محمد باقر عسگری» از رزمندگان مدافع حرم و برادر شهید عسگری گفت: برادرم مهدی به ورزش بسیار علاقمند بود و ریاست هیئت کوهنوردی استان را مدتی برعهده داشت.

وی افزود: مهدی در  10 باشگاه ورزشی به آموزش ورزش‌های رزمی و دفاع شخصی مشغول بود و اخلاقی ورزشکارانه داشت و با همه مهربان بود.

برادر شهید عسگری با بیان خاطراتی از برخورد خوب او با جوانان گفت: رفتار مهدی با سربازان به قدری خوب بود که بسیاری از سربازان با تاثیر از اخلاق پسندیده‌اش مسیر زندگیشان را عوض کردند و امروز از وفاداران به ایران و انقلاب اسلامی هستند.

وی با بیان اینکه شهید مهدی عسگری دوبار به جبهه‌های سوریه اعزام شد، افزود: او یکی از فرماندهان گردان فاطمیون بود و آرزوی شهادت داشت و همیشه از من می‌خواست که از شهدای دفاع مقدس تعریف کنم و با شنیدن خاطرات آنها اشک می‌ریخت.

برادر شهید عسگری درباره لحظات آخر شهادت برادرش مهدی، گفت: در لحظات آخر با هر تیری که به بدنش می‌خورد یک یا حسین می‌گفت و صدای او تا لحظه شهادت از بی‌سیم شنیده می‌شد.

وی خوش‌رویی، صداقت و شوخ‌طبعی را سه مشخصه اصلی شهید عسگری دانست و گفت: او رابطه خوب و خالصانه‌ای با خدا داشت و همیشه با توکل به خداوند کارهایش را پیش می‌برد.

در ادامه شهلا آقلی از خادمیاران رضوی کانون ایثار و شهادت نیز با بیان اینکه در حال حاضر وظیفه ما معرفی شهدا به نسل جوان است، گفت: شهید مهدی عسگری از شهدای شاخص استان البرز هستند و ما باید با بیان ویژگی‌های این شهید در مسیر الگوسازی مناسب برای فرزندانمان گام برداریم.

یادآور می‌شود، در پایان این مراسم خادمان امام رضا(ع) با گرداندن پرچم متبرک و هدیه تبرکی از خانواده شهیدان عسگری تقدیر به عمل آوردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :