کد خبر: 4060200
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴

شهید «اصلان جعفرخانی» از شهدای دوران دفاع مقدس در وصیت‎نامه‌اش نوشته است: «اول اينكه در پيشگاه خداوند بزرگ شرمنده هستم زيرا بنده خوبی برايش نبودم و از اينكه نتوانستم دينم را نسبت به خدا و بستگانم و مردم ادا كنم، ناراحت هستم.»

شهید اصلان جعفرخانی

به گزارش ایکنا از البرز؛ شهید اصلان جعفرخانی 22 اردیبهشت‌ماه 1341، چشم به جهان گشود. او در دوران دفاع مقدس به‌عنوان بی‌سیم‌چی به جبهه اعزام شد. دهم مردادماه 1366 در دربندی‌خان(میمک) به شهادت رسید. پیکر پاکش در گلزار شهدای امامزاده محمد(ع) نمادی از ایثار و استقامت در راه وطن است.

متن وصیت‌نامه و پیام شاخص شهید جعفرخانی را در ادامه بخوانید.

«بسم الله الرحمن الرحيم

با سلام به ارواح پاک پيامبران برگزيده و امامان معصوم و با درود به همه شهدای تاريخ!

با توجه به اينكه هر انسان خواهی نخواهی بايد روزی چشم از اين جهان فرو بندد و هيچ‌كس نمی‌تواند در اين رابطه تاريخی مشخص برای خود معين كند و چون من بنا به ضرورت زمان برای خدمت سربازی در جبهه هستم و احتمال شهادت می‌دهم پس تصميم گرفتم كه اين كلمات را به‌ روی كاغذ بياورم كه اگر چنانچه رخت از اين جهان بربستم، مسئله‌ای بعد از من در رابطه با من باقی نماند و حرف‌هايی را كه در دل داشتم زده باشم.

اول اينكه در پيشگاه خداوند بزرگ شرمنده هستم زيرا بنده خوبی برايش نبودم و در مقابل اين همه بزرگی و عظمتش خودم را خوار حس می‌كنم. از اينكه ناكام از دنيا می‌روم و يا اينكه در جوانی دستم از اين دنيا كوتاه می‌شود، ناراحت نيستم فقط از اينكه نتوانستم دينم را نسبت به خدا و بستگانم و مردم ادا كنم، ناراحت هستم.

پيام شاخص شهيد بزرگوار بر اساس متن وصيت‌نامه و مطابقت با آيات و روايات

پيام شهيد: در پيشگاه خداوند بزرگ شرمنده هستم.

شاهد حديثی: قال امام علی(ع): أَشرَفُ الخَلائِقِ التَّواضُعُ وَالحِلمُ وَلينُ الجانِبِ؛(غررالحكم، ج2، ص442، ح3223)، شريف‌ترين اخلاق، تواضع، بردبارى و نرم‌خويى است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: