کد خبر: 4059305
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۲

آزادی خرمشهر نقطه عطف تاریخ دفاع مقدس است

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) البرز با اشاره به اینکه سوم خرداد الگویی بزرگ و بی‌بدیل برای نسل‌های آینده این انقلاب در دفاع از حریم و میهن است، گفت: آزادی خرمشهر حماسه ماندگار تاریخ انقلاب اسلامی و نقطه عطف جنگ تحمیلی بود.

علیرضا حیدرنیا فرمانده سپاه البرز

به گزارش ایکنا از البرز، سردار سرتیپ دوم پاسدار علیرضا حیدرنیا، فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز روز سه‌شنبه، سوم خرداد در آیین صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان البرز که در آستان مقدس امامزاده محمد(ع) حصارک کرج برگزار شد، گفت: دفاع مقدس ما یادآور حماسه‌های بی‌بدیل مردان این مرز و بوم است، فرزندانی که جان خود را در طبق اخلاص برای دفاع از کیان، تمامیت ارضی و ناموس و عزت این مملکت گذاشتند.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس گنجینه گوهرباری است که سال‌ها مردم می‌توانند از آن استفاده کنند، افزود: دفاع مقدس یکی از معجزات الهی در عصر حاضر است و دفاع مقدس ما تنها یک تاریخ نبود بلکه یک یادگار ماندگار برای همیشه تاریخ است.

این مسئول بیان کرد: دفاع مقدس در سایه رهبری داهیانه امام خمینی(ره) بود که توانست هشت سال جانانه در مقابل همه جبهه کفر بایستد و یک ذره از خاک پاک این کشور را در دست دشمنان نداد.

حیدرنیا با اشاره به اینکه سوم خرداد الگویی بزرگ و بی‌بدیل برای نسل‌های آینده این انقلاب در دفاع از حریم و میهن است، افزود: سوم خرداد، حماسه ماندگار تاریخ انقلاب اسلامی و نقطه عطف جنگ تحمیلی بود.

وی تصریح کرد: فرزندان غیور امت اسلامی در قامت ید واحده در تمام نیروهای مسلح اعم از ارتش، نیروی انتظامی و سپاه و بسیج و با ایثار و فداکاری در پرتو عنایات الهی فتحی بزرگ را رقم زدند و مقتدرانه نشان دادند که قوای مسلح ما به هیچ دشمن متجاوزی اجازه دست‌اندازی به کیان و ناموس و تمامیت ارضی را نمی‌دهد.

فرمانده سپاه استان البرز گفت: بعثی‌ها بر روی دیواره‌های خونین شهر ما نوشته بودند که «آمدیم تا بمانیم» و صدام ملعون نیز گفته بود که اگر ایرانی‌ها خرمشهر را پس بگیرند من کلید بصره را تقدیم آن‌ها خواهم کرد ولی همگان در دنیا دیدند که عاشقان وطن و سربازان ولایت بعد از بیش از ۱۹ ماه که خونین‌شهر در اشغال وحشیانه دشمن بود آن را با اهدای خون این جوانان آزاد کردند و رزمندگان نیز بر دیواره خونین شهر نوشتند «آمدیم نبودید.»

وی ادامه داد: امام راحل گفتند «خرمشهر را خدا آزاد کرد» و ملت با خدا میثاق صیانت از آن را بسته بودند و همچنین امام(ره) فرمودند «فتح خرمشهر فتح خاک نیست بلکه فتح ارزش‌ها است.»

این مسئول با بیان اینکه سوم خرداد یادآور بزرگی امام ماست، افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند «خرمشهر با دست‌های خالی ولی با دل‌های امیدوار جوانان آزاد شد» و باید گفت امروز دست نیروهای مسلح ما خالی نیست و پرتر از همیشه تاریخ است.

حیدرنیا خطاب به ملت ایران گفت: فرزندان غیور شما با دست خالی در خرمشهر و با کمترین تجهیزات دفاع جانانه در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح انجام دادند ولی امروز نیروهای مسلح به رهبری مقام عظمای ولایت و برکت وجود جوانان پرشور و نیروهای مسلح دستش از همیشه پرتر است.

وی ادامه داد: در سوم خرداد همه آمدند تا دل امت و امام را شاد کنند و جوانان با عهد خود با امام پای‌بند بودند و روز سوم خرداد برای همیشه تاریخ روز جشن است.

دشمنان منتظر انتقامی سخت باشند

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) البرز با بیان اینکه امروز ایران به برکت نیروهای مسلح به یکی از اضلاع قدرت نظامی در دنیا تبدیل شده است، اظهار کرد: رژیم صهیونیستی با اقدامات وحشیانه و کوته‌فکرانه خود به ترور ناجوانمردانه بهترین‌های این سرزمین دست می‌زند که باید منتظر انتقامی سخت باشند.

وی با اشاره به ترور ناجوانمردانه شهید صیاد خدایی، بیان کرد: فرزندان سیدعلی انتقامی سخت از رژیم صهیونیستی می‌گیرند و همه می‌دانند ملت ایران و نیروهای مسلح انتقام عزیزان خود را خواهند گرفت و واکنش ما به این اقدامات، سخت و بسیار خردکننده و برای دشمنان پشیمان‌کننده است.

حیدرنیا گفت: شهید مدافع حرم ما در اوج مظلومیت به شهادت رسید که همه به یاد صیاد دل‌ها افتادیم و همه به یاد مظلومیت نیروهای مسلح و مدافعان حرم افتادیم که چه تهمت‌هایی به آن‌ها زدند.

وی افزود: زمانی که شجره خبیثه ملعونه داعش در منطقه به‌وجود آمد و همه از ترس این وحشیان نمی‌دانستند چه بکنند این فرزندان و مدافعان حرم بودند که پای در رکاب و گوش به فرمان ولی خدا پای در جبهه مقاومت و شامات گذاشتند و برای همیشه این شجره خبیث را از روی زمین محو کردند.

فرمانده سپاه استان البرز تأکید کرد: این جوانان ادامه‌دهندگان رشادت‌های هشت سال دفاع مقدس هستند و دشمنان این نظام و انقلاب بدانند فرزندان ما در نیروهای مسلح هر کجا صلاح بدانند جواب قاطع و محکم خون شهیدان را از آن‌ها خواهد گرفت.

در پایان این آیین مزار شهدای هشت سال جنگ تحمیلی، انقلاب اسلامی و مدافع حرم از سوی نیروهای مسلح حاضر در میدان گلباران و عطرافشانی شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :