کد خبر: 3915428
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴
مسئول دارالقرآن بسیج البرز گفت: حافظ واقعی قرآن‌كريم بايد در آيات كلام نورانی الهی تعمق و تأمل كرده و عمل‌كننده به دستورات قرآن باشد.

حافظ واقعی قرآن عامل دستورات کلام وحی است

علی گلدوست، مسئول دارالقرآن بسیج البرز در گفت وگو با ایکنا از البرز، اظهارکرد: حفظ قرآن‌كريم و كلام نورانی آيات وحی سرمايه جاودان، ماندگار و ارزشمندی است كه برای دنيا و آخرت انسان مايه خير و بركت است و تاثير فراوانی نيز دارد.
وی بيان كرد: قرار گرفتن در عرصه معارف قرآنی و به ويژه حفظ كلام وحی انسان را از آلودگی‌ها و انحرافات دور و به سوی نقطه‌های بلند كمال و انسانيت هدايت می‌کند.
این مسئول با اشاره به فعالیت تعداد کثیری از جوانان البرزی در عرصه حفظ معارف قرآن، گفت: دوران جوانی بهترين دوران قرار گرفتن در مسير قرآن و فرصت مغتنمی است تا بتوان از كلام وحی در لحظه‌لحظه زندگی بهره برد.
گلدوست با تأكيد بر تعمق و تأمل در معانی آيات قرآن، خاطرنشان كرد: حافظ واقعی قرآن كريم بايد در آيات كلام نورانی الهی تعمق و تأمل كرده و عمل‌كننده به دستورات قرآن باشد.
وی با بیان اینکه فعاليت قرآن‌آموزان تنها با حفظ كلام وحی پايان نمی‌پذيرد و قرآن‌آموزان و حافظان بايد در مراحل بعدی به‌سوی فراگيری علوم قرآنی، تفاسير و مفاهيم كلام وحی گام بردارند، افزود: فرهنگ قرآن فرهنگ امام(ره)، شهدا و فرهنگ عزت و شرافت دين، دنيا و آخرت ماست و اميد است كه بتوانيم با گام نهادن در اين مسير و پيروی از اين فرهنگ عظيم حامی انقلاب و ادامه‌دهنده راه امام و شهدا باشيم.
مسئول دارالقرآن بسیج البرز در پایان به تجلیل از نوجوان قرآنی کرجی« ابولفضل پاشایی» حافظ کل قرآن و تجلیل از« عباس احمدی» حافظ کل قرآن، نهج‌البلاغه و رتبه اول مسابقات کشوری طرح 1454 اشاره کرد و گفت: این برنامه صبح امروز، 19مرداد به همت دارالقرآن سپاه البرز و اتحادیه موسسات قرآنی با حضور در منزل این حافظان قرآن برگزار شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: