کد خبر: 3888687
تاریخ انتشار : ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
یادداشت؛

روایتی از جنس غربت و فداکاری والدین شهیدان فهمیده

بستگان خانواده شهیدان فهمیده در تشییع پیکر والدین این شهیدان خالق و صاحب عمل به یک تکلیف الهی دیگر از جنس کار شهیدانشان شدند‌، آن‌ها با عمل به فرمایش مقام معظم رهبری و کارشناسان پزشکی از تشییع باشکوه عزیزانشان صرف نظر کردند تا دوباره به ما بیاموزند که امنیت‌، سلامت‌ و آسایش ملت ایران را از تعلق خاطر به عزیزانشان بیشتر دوست دارند.

روایتی از جنس غربت و فداکاری والدین شهیدان فهمیده

نوجوانی در صحنه دفاع مقدس عملی انجام داد از جنس عمل صالح از مجاهد فی‌سبیل الله. تانک آمده بود و او در روبه‌روی تانک قرار است که برای تاریخ حرف حقی را با عمل خویش ماندگار سازد، دستان او می‌شود مرکب این مسیر، خونش مرکب و نارنجک بهانه‌ای تا خلق فداکاری بزرگ از این نوجوان فهمیده در تاریخ رقم خورد، تصاویرش بر بسیاری از تابلوهای شهرها، نامش بر بسیاری از مکان‌های ماندگار، یادش در دل همه حقیقت‌طلبان و توصیفش از زبان امام روشن ضمیرمان که فرمود: «رهبر ما آن طفل 13ساله‌ای است که نارنجک به کمر بسته همچون ستاره‌ها می‌درخشد».

  حسین آقای فهمیده در کار حسینی و فهمیدگی کار را تمام کرده بود این روزها یک حسین دیگر هم از دریای حسینیان ملت عاشورایی می‌درخشد و آن حسینی است که حاج قاسم عزیز سفارش کرده بود که در کنار او دفن شود حسین پسر غلام‌حسین‌، حسین‌های ملت عاشورایی کم نیستند اما بهانه ‌این نوشتار ادای دینی است نسبت به والدین شهیدین عزیز فهمیده.

حاج قاسم عزیز در توصیف والدین شهید می‌فرمود: «هر وقت خبر فوت یکی از والدین شهید را می‌شنوم غصه‌دار می‌شوم، والدین شهید واسطه‌های فیض الهی هستند»، تعبیر ایشان این بود.

از زمان شهادت شهیدان فهمیده تا به امروز و افق روشن پیش روی تاریخ هر چه برکات حاصل شود قبل از آنکه از شهید بدانیم از شهید‌پروها باید بدانیم‌، خداوند متعال شأنیت تربیت شهید را در پدر و مادر او قرار داده بود، حال با این نگاه و توجه می‌دانیم غصه حاج قاسم از چه عمقی برخوردار بود و ما غصه‌دار داغ والدین شهیدان فهمیده هستیم‌.

ملت بزرگ ایران و به ویژه استان البرز و علاقه‌مندان شهیدان فهمیده در سرتاسر عالم فداکاری شهید حسین آقای فهمیده باید در امتداد خط سرخ شهادت جاری و ساری باشد، 30 روز پیش در 12 اسفند 98 مادر آسمانی شهیدان فهمیده به عزیزان خود پیوست، درست 30 روز بعد پدر شهیدان فهمیده مسافر این خانواده نور بال در بال ملائک به جمع مسافران بهشتی خود رسید.

در این نوشتار مختصر روایت یک قطعه دیگر از فداکاری خانواده معزز فهمیده را وظیفه خود دانستم به علاقه‌مندان شهیدان تقدیم کنم.

این روزها کشور مهمان ناخوانده‌ای داشت، شیوع ویروس کرونا از همه رزمندگان جبهه سلامت پزشکان‌، پرستاران‌، جامعه بزرگ بهداشت و درمان‌، تصمیم‌گیران‌، تصمیم‌سازان تقدیر و تشکر می‌کنیم‌، از ملت بزرگ ایران تقدیر و تشکر می‌کنیم که به دستور‌العمل‌ها‌، توصیه‌های دینی مراجع و عزیز به خصوص رهبری حکیم و بزرگ عمل کردند.

اما فدا‌کاری خانواده شهیدان فهمیده با همه فداکاری‌ها فرق دارد، دل‌های مشتاق و علاقه‌مند به شهیدان فهمیده در حسرت و غربت روایت حقیت و معنی است.

می‌خواستند در تجلیل و تکریم و تشییع پیکر مطهر ام‌شهیدان و ابو‌شهیدان رستاخیز بزرگی خلق کنند‌، می‌خواستند قصه غصه ‌از دست دادن واسطه‌های فیض را شیدایی‌تر فریاد بزنند.

آخر ما ملت عاشورا هستیم، ترویج و تبلیغ فرهنگ عاشورا حیات‌بخش است‌، در تجلیل و تکریم مادر و پدر شهیدان به دنبال تفسیر و مرام شهیدان عزیز خود هستیم اما بستگان و نزدیکان خانواده شهیدان فهمیده خالق و صاحب عمل به یک تکلیف الهی دیگر از جنس کار شهیدانشان شدند‌، آنها با عمل به فرمایش رهبری عزیز و کارشناسان پزشکی از تشییع باشکوه عزیزان شکوهمندشان صرف نظر کردند تا دوبار به ما بیاموزند که ما همیشه امنیت‌، سلامت‌، آسایش ملت عزیزمان را از تعلق خاطر به عزیزانمان بیشتر دوست داریم، چون برای آن همه عظمت پاره‌های تنمان را فدا کردیم و به تعبیر حاج قاسم‌ «برادران و خواهران عزیز ایرانی من، مردم پر افتخار و سربلند که جان من و امثال من، هزاران بار فدای شما باد، کما اینکه شما صدها هزار جان را فدای اسلام و ایران کردید‌، من شما را از پدر و مادرم و فرزندان و خواهران و برادران خود بیشتر دوست دارم، چون با شما بیشتر از آنها بودم، ضمن اینکه من پاره تن آنها بودم و آنها پاره وجود من،اما آنها هم قبول کردند من وجودم را نذر وجود شما و ملت ایران کنم.

خانواده محترم شهیدان فهمیده‌ ما و همه علاقمندان مکتب شهیدان قدر این فداکاری و لحظه‌شناسی شما را می‌دانیم‌، از روز رحلت مادر شهیدان تا روز آسمانی شدن پدر شهیدان دیده‌ام و شنیده‌ام که چقدر دل‌ها سمت سوی بیت بزرگ شهیدان شما بود‌، در دل سر تعظیم فرود آوردیم که از تجمع ظاهری مردم بر گرد پیکر والدین شهیدان محروم شدند اما دل همه مشتاقان به خانواده‌های شهدا، مسیر شهادت‌، ایثار‌، فداکاری گرم است که خانواده شما در شمار برجستگان قرار خواهند گرفت.

یادداشت: رستمعلی رفیعی، فرمانده لشگر 10 سیدالشهدای کرج

انتهای پیام
captcha