کد خبر: 3881800
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان البرز گفت: اعتکاف دانش‌آموزی این استان به دلیل پیشگیری از انتشار ویروس کرونا به زمان دیگری موکول شد.

کرونا اعتکاف دانش‌آموزی البرز را تعطیل کرد

مجتبی فریدونی، مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان البرز در گفت وگو با ایکنا از البرز، اظهارکرد: آیین معنوی اعتکاف به دلیل پیشگیری از انتشار ویروس کرونا و درراستای حفظ سلامت شهروندان برگزار نمی‌شود.
وی افزود: با توجه به شیوع کرونا ازبرگزاری تجمعات و گردهمایی‌ها جلوگیری می‌شود لذا به منظور حفظ سلامتی دانش‌آموزان این آیین معنوی که قرار بود در روزهای ۱۸ ، ۱۹ و ۲۰ اسفند ماه در مساجد البرز برگزار شود به زمان دیگری موکول شد.
این مسئول یادآورشد: دراین طرح معنوی، دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و دوم دختر و پسر که به سن بلوغ رسیده‌اند،همراه با مدارک شناسایی و رضایت‌نامه کتبی از والدین به مسئول انجمن مدرسه و مربیان اتحادیه در مدارس نواحی و مناطق هشت‌گانه آموزش و پرورش البرز مراجعه می‌کنند.
فریدونی از نهادینه‌سازی، ترویج فرهنگ اعتکاف و نزدیک‌شدن آنان به خداوند متعال به عنوان اهداف برگزاری این آیین معنوی دربین دانش‌آموزان البرز یاد کرد.
وی افزود: امسال اعتکاف دانش‌آموزان با شعار « سه روز برای دلم، سه روز برای خدا» در مدارس البرز فراخوان شده است.
مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان البرزادامه داد: برای آیین معنوی اعتکاف برنامه‌های مختلفی چون انس با قرآن و مناجات، جهاد با نفس و برپایی نماز جماعت پیش‌بینی شده است.
وی تاکید کرد: برنامه معنوی اعتکاف دانش‌آموزی البرز در ماه شعبان یا رمضان برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: