کد خبر: 3872229
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
گروه سیاست و اقتصاد ــ امام جمعه کرج گفت: به فضل الهی تمامی راهبردهای استکبار به سرکردگی آمریکا شکست خورده است و برعکس در تمام این‌ها غلبه راهبردی با ایران بوده است و روز به روز در منطقه و دنیا قوی‌تر شده‌ایم و آمریکا به انزوا رفته است.

استکبار محکوم به شکست است/ ناتوانی دشمنان در مقابل محور مقاومت

به گزارش ایکنا از البرز، آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی، امام‌ جمعه کرج، 27 دی‌ماه در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به خباثت‌های دشمنان علیه نظام اسلامی گفت: در طی تمام سال‌های بعد از انقلاب و به‌ویژه یک دهه اخیر، ایران مورد حملات دشمنان قرار گرفته است و در سال‌های اخیر بی‌سابقه‌ترین جنگ اقتصادی به ایران تحمیل شده است.

وی با اشاره به جنگ گسترده‌ای که رسانه‌های دشمنان علیه نظام اسلامی ترتیب داده‌اند، گفت: دشمنان از طریق رسانه و هنر سنگین‌ترین جنگ روایت‌ها را برای تحریف وقایع به کار گرفتند و سنگین‌ترین جنگ نیابتی و جنگ دیپلماتیک و سیاسی را برای شکستن محور مقاومت استفاده کردند.

این مسئول تصریح کرد: البته به فضل الهی تمامی راهبردهای استکبار به سرکردگی آمریکا شکست خورده است و برعکس در تمام این‌ها غلبه راهبردی با ایران بوده است و روز به روز در منطقه و دنیا قوی‌تر شده‌ایم و آمریکا به انزوا رفته است.

حسینی همدانی با تشریح مصادیقی از غلبه محور مقاومت بر آمریکا و اسرائیل ادامه داد: شکست‌های نظامی آمریکا و اسرائیل در برابر ایران در سطح منطقه مانند حمله پهبادی حزب‌الله به مناطق استراتژیک رژیم اسرائیل و حمله به کشتی‌های نفتکش امارات یا حمله به تأسیسات آرامکو از جمله مواردی بود که دشمن را در منطقه دچار ضعف کرد.

وی با اشاره به غلبه گفتمان مقاومت در سطح خاورمیانه مطرح کرد: امروز در کشور و در منطقه گفتمان مقاومت بر گفتمان سازش غلبه دارد و در سوریه و لبنان و یمن و عراق شاهد پیروزی گفتمان مقاومت هستیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز تصریح کرد: یکی از اهداف اصلی دشمنان این است که فشارها و تحریم ها بر مردم بیشتر کنند و با تحریک افکار مردمی در برابر نظام به‌ویژه در حادثه سقوط هواپیمای بوئینگ اوکراینی با ایجاد گسل‌های قومی، اجتماعی و تحریم‌های اقتصادی نظام را مجبور به عقب‌نشینی و پذیرش سازش و مذاکره مجدد با آمریکا کنند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه راه نجات کشور خودکفایی داخلی است که رهبر معظم انقلاب بارها به آن تأکید داشتند، توضیح داد: متأسفانه بعضی آقایان می‌گویند «ما بلد نیستیم بدون مذاکره و سازش مشکلی را حل کنیم و فقط به داخل نگاه کنیم». با موضع جدید اروپا در خصوص باج گرفتن از ایران چگونه می‌خواهید منافع ملی را حفظ کنید؟ منتقدان در ایام مذاکرات خطرات مکانیسم ماشه را به دولت تذکر داده بودند اما دولت گوش نکرد.

حسینی همدانی گفت: در ابتدا گفتید که با برجام تمامی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران لغو می‌شود، آن روز تذکر دادیم که با مکانیزم ماشه چه می‌کنید؟ اروپایی‌ها وقاحتشان به آن جا رسیده است که توافق مورد نظر ترامپ را به جای برجام پیشنهاد می‌دهند یعنی همین برجامی را که هیچ دستاوردی برای ما نداشته را هم قبول ندارند و مطالبه بیشتری می‌کنند.
وی در رابطه با انتخابات پیش روی مجلس توضیح داد: بنده شاخص‌های انتخاباتی را مطرح می‌کنم و شأن بنده به‌عنوان امام جمعه و نماینده ولی فقیه اجازه نمی‌دهد که از فردی حمایت کنم و یا توصیه‌ای داشته باشم؛ تمامی کسانی که از شورای نگهبان صلاحیت گرفته‌اند شاخص‌های ابتدایی را دارند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با اشاره به هجمه‌هایی که به شورای نگهبان می‌شود، اظهار کرد: اگر کسی بگوید من نظر شورای نگهبان را قبول ندارم به فرموده حضرت امام(ره) او طاغوت است. البته ممکن است که خطاهایی صورت بگیرد ولی راه آن را قانون مشخص کرده است و باید از راه قانونی برخورد کرد و اگر کسی انصاف داشته باشد و نتایج اعلام شده از طرف شورای نگهبان را ببینند متوجه می‌شود که برخوردها جناحی نبوده و افراد مختلفی از طیف‌های مختلف رد و تأیید شده‌اند و معیار اسناد رسیده به دست شورای نگهبان است.

حسینی همدانی گفت: سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرده است، که رد صلاحیت این نمایندگان در بیشتر موارد مربوط به تخلفات اقتصادی بوده است و این امر ایجاب می‌کند که قوه قضاییه این پرونده‌های قضایی و مدارک را جهت احقاق حقوق مردم داشته باشد و رسیدگی لازم را انجام دهد و اسیر حاشیه‌ها نشود.

نماینده ولی فقیه در البرز با توصیه به مسئولان استان در رابطه با استفاده از ظرفیت‌های داخل استان برای بر عهده گرفتن مسئولیت‌ها گفت: بارها تذکر دادیم که از نیروهای داخلی استفاده کنید و اجازه دهید از این ریشه‌ها برای بهار شدن و گلستان شدن استان بهره‌مند شویم. جوانان ما در این استان ریشه دارند و مسئولان باید اجازه دهند تا جوانان خود را نشان دهند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: