کد خبر: 3855669
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
گروه اجتماعی- معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) البرز گفت: کارفرمایان و صاحبان مشاغل دارای مجوز، امسال ۲۰۰ مددجوی این نهاد را با قید بیمه و ارائه تضمین سه ساله استخدام کردند.

اشتغالزایی برای 200 مددجوی کمیته امداد البرز

شاهین رضایی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) در گفت وگو با ایکنا از البرز با اشاره به اینکه کارفرمایان و صاحبان مشاغل دارای مجوز، امسال ۲۰۰ مددجوی این نهاد را با قید بیمه و ارائه تضمین سه ساله استخدام کردند، اظهارکرد: این کارفرمایان برای دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ۱۰۰ میلیارد ریالی با کارمزد چهاردرصد و باز پرداخت پنج ساله به بانک‌ها معرفی شدند.
وی ادامه داد: کارفرمایانی که برای توسعه کسب‌ و کار خود متقاضی دریافت وام قرض‌‌الحسنه اشتغال از این نهاد هستند می‌توانند در ازای به‌کارگیری مددجویان از این تسهیلات بهره‌مند شوند.
رضایی گفت: هر کارفرمای صاحب کارگاه فعال تولیدی و یا بنگاه توزیعی که مددجویان زیرپوشش کمیته امداد را به‌کارگیری کند می‌تواند به ازای هر نفر ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت کند.
این مسئول با تأکید بر اینکه ضریب اطمینان از موفقیت و پایداری شغلی این طرح در مقایسه با اعطای تسهیلات انفرادی به مددجویان بیشتر است، افزود : همه‌ساله تعدادی از مددجویان زیر پوششاین نهاد حمایتی از طریق اشتغال و خودکفایی از جمع خانوارهای کمیته امداد خارج می‌شوند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان البرز یادآور شد: تسهیلات اشتغال این نهاد تا سقف۵۰۰ میلیون ریال و در زمینه‌های خدماتی، دامپروری، کشاورزی و صنایع‌دستی به مددجویان تحت حمایت و زنان سرپرست خانوار نیازمند پرداخت می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: