کد خبر: 3848895
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۶
‌گروه اجتماعی- معاون حمایت و سلامت کمیته امداد البرز از توزیع سبد غذایی پیشگیری از سوتغذیه بین یک هزار و ۳۰۰ کودک نیازمند کمتر از 6سال استان خبر داد.

توزیع 1300 سبد کالای پیشگیری از سوتغذیه بین کودک نیازمند البرزی

سید هادی کرابی، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد البرز در گفت وگو با ایکنا از البرز با بیان اینکه یکی از موضوعات مرتبط با سلامت خانوارهای نیازمند مسئله سوتغذیه است، گفت: حدود پنج میلیارد ریال برای پیشگیری از ابتلا به سوتغذیه کودکان زیر6 سال مددجوی کمیته امداد و کودکان نیازمند غیرمددجو هزینه شده است.
وی با اشاره به اینکه در این طرح، کمیته امداد و دانشگاه علوم پزشکی استان البرز برای شناسایی کودکان مبتلا به سوتغذیه باهم همکاری می‌کنند، افزود: هزار و ۳۰۰ کودک نیازمند کمتر از 6 سال، سبد غذایی پیشگیری از سوتغذیه کمیته امداد البرز را دریافت کردند.
کرابی با تأکید بر اینکه تهیّه سبدهای حمایت غذایی با نظارت کارشناس علم تغذیه انجام می‌شود، گفت: ارزش هر سبد غذایی ۲۰۰ هزارتومان است و در نیمه اول سال ۹۸ بین کودکان نیازمند مشمول طرح توزیع شده است.
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد البرز با اعلام اینکه سرپرست خانوارهای مشمول طرح با مراجعه به فروشگاه‌های تعیین‌شده اقلام سبد حمایت غذایی را دریافت می‌کنند، افزود: برنج، مرغ، عدس، لبنیات، حبوبات و تخم‌مرغ اقلام توزیع شده بین کودکان نیازمند را تشکیل می‌دهد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: