کد خبر: 3843566
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
گروه اجتماعی- مدیرحج و زیارت استان البرز با اشاره به استقبال عاشقان حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) گفت: تعداد ثبت نامی‌ها برای شرکت در پیاده‌روی اربعین این استان از مرز ۱۸ هزار نفر گذشت.

ثبت‌نام زائران البرز برای اربعین از مرز ۱۸ هزار نفر گذشت

عباس دمیرچی، مدیر حج و زیارت استان البرز در گفت وگو با ایکنا از البرز با اشاره به اینکه جلسات ستاد اربعین در استان به صورت مرتب برگزار می‌شود، افزود: براساس تصمیم این کمیته اعزام زائران اربعین به عهده سازمان حج و زیارت است.
وی با بیان اینکه ویزای اربعین در سال جاری حذف شده، افزود: باوجود حذف ویزا، همچون سال‌های گذشته سامانه سماح به عنوان ورودی نام‌نویسی از زائران است.
دمیرچی گفت: زائران اربعین برای نام‌نویسی می‌توانند با ورود به سامانه سماح علاوه بر نام‌نویسی فقط مبلغ ۲۲ هزار تومان بابت بیمه و خدمات هلال احمر پرداخت کنند.
مدیرحج و زیارت البرز بیان داشت: افرادی که برای نام‌نویسی به دفاتر زیارتی مراجعه کنند علاوه بر پرداخت مبلغ فوق بایستی مبلغ سه هزار تومان بابت کارمزد پرداخت کنند و در صورتیکه به کافی نت‌ها مراجعه کنند مبلغ بیش از این می‌شود.
وی به علاقه‌مندان به حضور در این همایش میلیونی، توصیه کرد که برای نام‌نویسی به دفاتر مجاز زیارتی مراجعه کنند زیرا در صورت بروز هر گونه تخلفی قابل پیگیری است علاوه بر اینکه دفاتر زیارتی پرینت بیمه را به زائران ارائه می‌دهند ولی در کافی نت‌ها این برگه‌ها داده نمی‌شود.
این مسئول بیان کرد: بر اساس تصمیم گیری‌های انجام شده مرز خروجی زائران البرزی از کشور، مرز مهران می‌باشد ولی با توجه به اینکه مرز خسروی پس از چند سال بازگشایی شده، اداره کل راهداری استان البرز اتوبوس‌هایی برای البرزی‌ها در نظر گرفته تا از طریق مرز خسروی از کشور عراق خارج شوند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: