کد خبر: 3842794
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
گروه اجتماعی- مدیرکل بهزیستی استان البرز با اشاره به آسیب‌های اجتماعی در این استان گفت: طبق بررسی آماری حدود ۴۲ درصد کودکان کار و خیابان در البرز زیر ۱۱ سال هستند.

42 درصد کودکان کار البرزی زیر 11 سال هستند

اسدالله حیدری، مدیرکل بهزیستی البرز در گفت و گو با ایکنا از البرز با اشاره به اینکه طبق بررسی آماری حدود ۴۲ درصد کودکان کار و خیابان در البرز زیر ۱۱ سال هستند، اظهارکرد: ۴۹.۲۵ درصد از این کودکان بین ۱۲ تا ۱۴ سال سن دارند و مابقی ۱۵ تا ۱۸سال هستند که بالاترین فراوانی مربوط به گروه سنی ۱۲تا ۱۴ سال است .
وی افزود: این امر نشان‌دهنده آن است که بیشتر کودکان کار در گروه سنی ویژه‌ای قرار گرفته‌اند که احتمال بروزانواع آسیب‌های جسمی، جنسی و روانی برای آنان وجود دارد.
مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: جنسیت کودکان دختر(۲۳.۸۸ درصد) و پسر(۷۶.۱۲ درصد) می باشد، امکان شناسایی پسران به دلیل کار آنان در فضای شهری و قابل رویت بیشتر است و بخشی از کودکان دختر در فضاهای بسته مانند کارگاه ها مشغول به کار هستند.
حیدری خاطرنشان کرد: کودکان دختر نسبت به پسران مورد بهره‌کشی اقتصادی کمتری قرار دارند که می‌تواند خوشبینانه باشد.
وی ادامه داد: وضعیت تحصیلی کودکان کار زیر سن مدرسه (۱.۴۹ درصد)، ابتدایی(۷۱.۶۴درصد)، متوسطه اول (۱۶.۴۲ درصد)، متوسط دوم (۱.۴۹درصد) و ترک تحصیل(۸.۹۶ درصد) است .
این مسئول بیان کرد: بالاترین فراوانی مربوط به مقطع ابتدایی است که برنامه‌ریزی برای بازگشت به تحصیل تعداد ۸.۹۶ درصد کودک بازمانده از تحصیل با کمک همه نهادهای همکار ضروری است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: