کد خبر: 3828112
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
گروه فرهنگی- مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز تلاش در راه نهادینه‌کردن فرهنگ عاشورایی و کربلایی را راهبردی مهم در راستای تحول فرهنگی جامعه دانست و گفت: رونق مجالس امام حسین(ع) صبغه خدایی به جامعه اسلامی ما می‌بخشد.

نهادینه‌کردن فرهنگ عاشورایی راهبردی برای تحول فرهنگی جامعه

به گزارش ایکنا از البرز، حجت‌الاسلام مهدی ولایی‌برحق، 27 تیرماه در نشست فصلی روحانیون مستقر استان البرز، اظهار کرد: عزاداران سید و سالار شهیدان حضرت اباعبد الله الحسین(ع) از چنان منزلت و جایگاهی برخوردارند که توفیق خدمت به این بزرگواران نصیب هر کسی نمی‌شود.
وی افزود: شناخت جایگاه نوکران حضرت اباعبد الله الحسین(ع) در معادلات و محاسبات هیچ اداره‌ای قابل قیاس و سنجش نیست و تنها ملائکه خداوند متعال جایگاه و منزلت این عزیزان را می‌دانند.
مدیر کل تبلیغات اسلامی البرز، حضور در مجالس حضرت سیدالشهدا(ع) را از توفیقات الهی برشمرد و گفت: خداوند متعال انسان را خلق کرد تا عبادت کند لکن بهترین عبادت‌های خداوند متعال عبادتی است که همراه با امتحان الهی باشد، همچنانکه خداوند متعال پیامبرانش از جمله حضرت نوح، حضرت ابراهیم و حضرت موسی(ع) را آزمود.
این مسئول بیان کرد: حضور سید الشهدا(ع) و یاران با وفای آن حضرت در کربلا نیز یکی از امتحان‌های بزرگ الهی بود که این امتحان الهی نه تنها منجر به رو سفیدی امام حسین(ع) و یارانش در مقابل خداوند متعال شد بلکه استحکام و ابقای دین اسلام در عالم هستی را در پی داشت.
این مسئول فرهنگی با تاکید براینکه بهترین عبادت‌ها را انبیای الهی و ائمه اطهار(ع) با بزرگ‌ترین آزمایش‌ها وامتحان‌های الهی انجام دادند، افزود: مکتب حضرت سیدالشهدا بهترین اسوه و مکتب تربیت انسانی در عالم بشریت است، مکتبی که ایثار، از خود گذشتگی، جانفشانی در راه اسلام را به بشریت می‌آموزد.
ولایی برحق تصریح کرد: ورود به این مکتب انسان‌های آزاده‌ای چون حر را پرورش می‌دهد و خوشا به حال آنانی که خدمتگزار این مکتب معنوی و الهی هستند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز در ادامه تلاش در راه نهادینه کردن فرهنگ عاشورایی و کربلایی را راهبردی مهم در راستای تحول فرهنگی جامعه دانست و گفت: رونق مجالس امام حسین(ع) صبغه خدایی به جامعه اسلامی ما می‌بخشد و ما به فضل الهی خادمین دستگاه امام حسین(ع) در گسترش این مجالس ارزشمند خواهیم بود.
وی با بیان اینکه استان با وجود قومیت‌های مختلف، ظرفیتی عظیم برای توسعه هیات‌های مذهبی و کیفیت بخشی به فعالیت‌ها و برنامه‌های این هیات‌ها دارد، گفت: مساجد و هیات‌های مذهبی دو کانون مهم پرورش روحی و فکری در جامعه اسلامی هستند و برنامه‌های فرهنگی دینی مساجد و هیات‌ها می‌تواند در روند کاهش آسیب‌ها و معضلات اجتماعی جامعه موثر باشد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: