کد خبر: 3822544
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
گروه اجتماعی ــ نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه عدالت فقط در اهداف حکومت و نظام محدود نیست، گفت: عدالت روح و جوهره‌‌ نظام اسلامی است یعنی در همه‌ عرصه‌های حکومت، عدالت جاری است.

عدالت روح و جوهره نظام اسلامی است

به گزارش ایکنا از البرز، احمد فاضلیان، رئیس‌کل دادگستری البرز، امروز، پنجم تیرماه به همراه معاون قضایی و رئیس شورا‌های حل اختلاف استان، معاونان قضایی، مدیرکل زندان‌ها، مدیرکل بازرسی، مدیرکل پزشکی قانونی، مدیرکل ثبت و اسناد و مدیر تعزیرات حکومتی البرز با حضور در دفتر امام‌ جمعه کرج با ایشان دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار صمیمی آیت‌الله سیدمحمد‌مهدی حسینی‌همدانی، امام جمعه کرج یکی از الزامات تحقق عدالت را «ساختار عادلانه» برشمرد و گفت: متأسفانه چینش ساختاری درستی برقرار نیست و باید اقدامات لازم برای اصلاح آن صورت گیرد.
وی در ادامه با اشاره به جایگاه «عدالت و مبارزه با فساد» در بیانیه گام دوم، افزود: بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب، اندوخته 40 سال است که عصاره‌گیری و تبیین شده لذا تمامی عبارات و کلمات آن کلیدی و راهبردی است.
نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تأکید بر اینکه بیانیه گام دوم برنامه 40 ‌ساله حرکتی ما به سمت جلو است، گفت: مدیران باید در برنامه‌ریزی و ساختار سازی از هدایت‌های 40 ساله اول انقلاب که در این بیانیه جمع‌آوری‌شده بهره‌مند شوند.
حسینی‌همدانی بابیان اینکه یکی از محورهای اصلی بیانیه گام دوم برقراری عدالت است، گفت: آن‌کسی که می‌تواند عدالت را در اقشار و لایه‌های مختلف جامعه نهادینه کند و گسترش دهد، قوه قضائیه است.
وی ضمن بازخوانی بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی در سال ۱۳۸۵ اظهار کرد: رهبر انقلاب در‌خصوص عدالت می‌فرمایند: «عدالت، با من بمیرم، تو بمیری درست نمی‌شود؛ عدالت، با تعارف درست نمی‌شود؛ اولاً قاطعیت می‌خواهد، ثانیاً ارتباط با مردم می‌خواهد، ثالثاً ساده‌زیستی و مردمی بودن لازم دارد و بالاتر از همه، خودسازی و تهذیب می‌خواهد؛ این هم جزو پیش‌شرط‌ها و پیش‌نیازهای اجرای عدالت است. اول، باید خودمان را درست کنیم و یکدستی به سروصورت خودمان بکشیم تا بتوانیم عدالت را اجرا کنیم؛ وظیفه‌ی من و شما این‌هاست. واقعاً باید با ویژه خواران و فساد مبارزه کنیم».
امام‌ جمعه کرج بابیان اینکه عدالت عالی‌ترین آرمان نظام اسلامی است، گفت: انقلاب اسلامی با شعار تحقق عدالت، مبارزه با ظلم، تبعیض و فساد پیروز شد.
حسینی‌همدانی با طرح این پرسش که آیا اختلاف طبقاتی حاضر مطلوب نظام اسلامی هست؟ گفت: این اختلاف طبقاتی نشان از انحراف در مسیر دارد که باید به‌وسیله عدالت اصلاح شود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با بیان اینکه عدالت فقط در اهداف حکومت و نظام محدود نیست، گفت: عدالت روح و جوهره‌ نظام اسلامی است یعنی در همه‌ عرصه‌های حکومت، عدالت جاری است.
این مسئول بابیان اینکه حاکم و مسئول حکومتی باید عادل باشد، تصریح کرد: معیار سنجش مسئولان باید عدالت باشد و نه‌تنها حاکم و مسئولان بلکه تمام تصمیم‌گیری‌ها و جهت‌گیری‌ها نیز باید عادلانه باشد.
وی تغییرات اخیر در قوه قضائیه را به تنفسی جدید تشبیه کرد و افزود: تغییرات جدید قوه قضائیه و کاهش نیروهای ستادی باعث چابک سازی شده و کارآمدی را افزایش خواهد داد.
نماینده رهبر معظم انقلاب در استان البرز در پایان دستگاه قضایی را یکی از مصادیق بارز کارآمدی نظام دانست و خاطرنشان کرد: امروزه که استکبار جهانی تلاش می‌کند نظام اسلامی را ناکارآمد جلوه دهد، دستگاه قضایی باید با انسجام و توان بیشتری فعالیت کند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: