کد خبر: 3813315
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۸
گروه فرهنگی ــ رئیس دانشگاه خوارزمی گفت: عملیات بیت‌المقدس و فتح خرمشهر نباید از حافظه تاریخی و از حافظه نسل‌ها پاک شود.

فتح خرمشهر نباید از حافظه تاریخ پاک شود

به گزارش ایکنا از البرز، عزیزالله حبیبی، رئیس دانشگاه خوارزمی، بعدظهر دوشنبه، 30 اردیبهشت در آیین گرامیداشت سوم خرداد ماه، سالروز آزادسازی خرمشهر که در پردیس کرج دانشگاه خوارزمی برگزار شد، اظهارکرد: امام راحل یک رنسانس را در اواخر قرن 20 و در قرن 21 ایجاد کرد و انقلاب اسلامی زمانی رخ داد که شعارهای دفاع از خلق و دفاع از کارگر گوش آحاد جامعه را پر کرده بود.
وی افزود: چپ گرایی کمونیستی فضای جامعه و تمام ابعاد زندگی جوامع به خصوص جامعه ما را در اختیار داشت و اگر بحث تدین مطرح می‌شد با واقعیت‌های روز فاصله داشت.
این مسئول بیان کرد: کسانیکه داعیه تدین داشتند در جامعه منزوی بودند ولی با پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن در هشت سال دفاع مقدس مردم ایران و به خصوص جوانان با ولایتمداری از تمام خواسته‌های خود گذشتند و جهت بارور کردن درخت انقلاب قدم در مسیر ایثار گذاشتند.
حبیبی گفت: شعار صدام که سه روزه کشور را فتح خواهیم کرد ناشی از تمام امیال و اهداف در سیستم استکباری شرق و غرب بود ولی با فتح خرمشهر بسیاری از این سناریوها رخت بربست و مهر بطلان بر آن خورد.
وی تاکید کرد: زمانی که امام خمینی(ره) فرمودند: خرمشهر باید آزاد شود همه امکانات بسیج شد و با رشادتی که رزمندگان داشتند بر دژ محکم رژیم بعث عراق که در خرمشهر ساخته بودند برچیده شد و ما توانستیم پیروز شویم.
این مسئول بیان کرد: پس از فتح خرمشهر بیش از 16 هزار نفر از کشور‌های مختلف به دست رزمندگان اسیر شدند که این نشان از حمایت از همه جانبه برخی کشور‌های منطقه از صدام را نشان می‌داد.
وی در پایان با بیان اینکه در 22 روز عملیات برای فتح خرمشهر حوادث زیادی رخ داده است، گفت: هر روز این عملیات می‌تواند کتابی باشد برای آیندگان و نباید این وقایع از حافظه تاریخ پاک شود.
رئیس دانشگاه خوارزمی در این آیین یاد شهیدان ناظم البکاء، محمدرضا خلیلی و کیخسرو پهلوان سه تن از دانشجویان دانشگاه خوارزمی که در عملیات بیت المقدس شهید شدند را گرامی داشت.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: