کد خبر: 3813313
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۹
گروه سیاسی ــ فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز گفت: رمز فتح خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس مقاومت، ایمان و توکل به خدا بود.

رمز فتح خرمشهر ایمان، مقاومت و توکل بر خدا بود

به گزارش ایکنا از البرز، سردار سرتیپ دوم سید یوسف مولایی، فرمانده سپاه البرز، بعدظهر دوشنبه، 30 شهریور در آیین گرامیداشت سوم خرداد ماه، سالروز آزادسازی خرمشهر که در پردیس کرج دانشگاه خوارزمی برگزار شد، اظهارکرد: عملیات بیت‌المقدس در هیچ آیین نامه‌ای قابل توجیه نیست.
وی افزود:: امام راحل فرمودند که «فتح خرمشهر فتح خاک نیست بلکه فتح ارزش‌هاست» و «خرمشهر را خدا آزاد کرد» که جمله بسیار بزرگی بوده و از فهم ما خارج است زیرا یک مساله عادی نیست بلکه امر فوق العاده‌ای بود.
این مسئول بیان کرد: در 9 ماهه اول جنگ چهار عملیات تحت فرماندهی بنی‌صدر صورت گرفت که در همه آن‌ها شکست خوردیم زیرا این فرمانده جنگ را یک امر تخصصی می‌دانست.
مولایی ادامه داد: بنی‌صدر می‌گفت که لزومی ندارد که جوانان و بسیجیان وارد جنگ شوند و باید جنگ توسط ارتش کنترل شود.
فرمانده سپاه البرز گفت: در ذیل تفرقه و تشتت و عدم اعتماد متقابل به هم، چهار عملیات اول جنگ در طی 9 ماه به شکست منجر شد ولی از پنجم آبان ماه سال 60 که بنی صدر فرار کرد تا سوم خرداد 61 یعنی طی 9 ماه چهار عملیات بعدی با پیروزی همراه بود.
وی تصریح کرد: در طی این چهار ماه 90 درصد از خاک کشور که به دست دشمن افتاده بود آزاد شد که این امر در سایه وحدت و همدلی بین نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اتفاق افتاد.
این جانباز هشت سال دفاع مقدس افزود: یکی دیگر از نکات بارز در عملیات آزادسازی خرمشهر همسان نبودن تجهیزات و نفرات ما نسبت به دشمن بود ولی توکل به خدا و وحدت توانست این پیروزی را محقق سازد.
وی گفت: نیروهای ایرانی شامل ارتش، سپاه و بسیج تا پیش از فتح خرمشهر وحدت و انسجام نداشتند و این امر سبب شد تا در عملیات‌های قبلی پیروزی کسب نکنیم.
مولایی اضافه کرد: اما فتح خرمشهر اوج وحدت و برادری رزمندگان اسلام شد و فتح و نصرت برای ملت سرافراز ایران به ارمغان آورد.
این مسئول بیان کرد: صدام با تمام قدرتش آمده بود خرمشهر را نگه دارد و نیامده بود که آن را پس دهد و 19 هزار اسیر از یک شهر نشان از همین موضوع دارد.
فرمانده سپاه البرز ادامه داد: یکی دیگر از نکات بارز عملیات آزاد سازی خرمشهر نتیجه اعتماد به جوانان بود زیرا با اعتماد به جوانان، آنان طرح‌ریزی کردند و خداوند پیروزی را داد.
وی گفت: این عملیات در دنیا نمونه ندارد و یک معجزه است زیرا اسارت هزاران نفر از دشمنانی که می‌توانستند به راحتی فرار کنند نشان از کور شدن چشم دشمن در این عملیات داشت.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: