کد خبر: 3665208
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۶
گروه اجتماعی: مسئول بسیج سازندگی نظرآباد از اجرای طرح «کرامت» در این شهرستان خبرداد و گفت: تلاش داریم با فرهنگ‌سازی، تنفر و انزجار در جامعه نسبت به مساله مواد مخدر ایجاد شود.
یعقوب خیرالهی، مسئول بسیج سازندگی شهرستان نظرآباد در گفت وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از البرز با اشاره به این‌که بیش‌تر فعالیت‌های این ناحیه درزمینه محرومیت‌زدایی بوده است، اظهارکرد: پروژه‌های ساخت غسالخانه‌های روستای دولت‌آباد، محمدآباد و نوکند، ساخت حسینیه امامزاده ابراهیم(ع) و مسجد حضرت زینب(س) در زمین‌های سپاه شهرستان نظرآباد تکمیل‌شده است و دو پروژه دیگر یعنی ساخت خانه عالم در دو روستا در دست انجام است.
وی عنوان کرد: اعزام گروه‌های جهادی این ناحیه به مناطق محرومی چون روستای نوکند صورت گرفت و همچنین آن‌ها را به پایگاه‌هایی نظیر پایگاه بسیج شهید باهنر صالح‌آباد اعزام کردیم و گروهی نیز جهت تکمیل مسجد گلدره در حال فعالیت هستند.
خیرالهی افزود: تعمیر و بازسازی امامزاده احمد و محمود نیز توسط گروه‌های جهادی انجام شد.
این مسئول بیان کرد: همایشی با همکاری سازمان‌های بسیج سازندگی و فنی و حرفه‌ای در مورد نحوه تشکیل شرکت‌های تعاونی در فنی و حرفه‌ای شهرستان نظرآباد برگزار شد.
مسئول بسیج سازندگی شهرستان نظرآباد گفت: طی همکاری و تعامل با سازمان فنی و حرفه‌ای دوره‌های آموزشی مشاغل خانگی برای خواهران در حوزه استحفاظی ناحیه برگزار و در پایان برای شرکت‌کنندگان در این دوره‌ها گواهی پایان دوره صادر شد.
وی اذعان داشت: تعامل با نهضت سوادآموزی استان جهت سواددار شدن افراد از دیگر اقدامات بسیج سازندگی شهرستان نظرآباد است.
 مسئول بسیج سازندگی نظرآباد بیان داشت: معرفی بسیجیان به اداره کار و تعاون جهت تشکیل شرکت‌های تعاونی نیز توسط این نهاد صورت گرفت و دو طرح از چهار طرح معرفی‌شده ما جهت ایجاد اشتغال و اقتصاد مقاومتی، مورد بازبینی و تائید استاندارد قرار گرفت و سپس افراد اجراکننده جهت دریافت وام معرفی شدند.
وی تصریح کرد: علاوه بر تشکیل کلاس یک‌روزه برای آشنایی با نحوه کارکرد تعاونی‌ها با حضور اعضای تعاونی گلخانه داران شهرستان نظرآباد، طرح کرامت جهت حمایت از کسانی که بتوانند برای معتادان ایجاد اشتغال نمایند در حال اجراست، به این صورت که پس از معرفی معتادان به کارآفرین به ازای هر معتاد که تعهد فعالیت 5 ساله دهد، 10 میلیون تومان وام به آن کارآفرین تعلق خواهد گرفت.
خیرالهی افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی در قالب طرح «کرامت» را برای معتادان ترک کرده در منطقه سید جمال‌الدین داشتیم که به این منظور با سازمان فنی و حرفه‌ای جهت معرفی معتادان، آموزش آن‌ها و صدور مدارک تعامل کردیم و همچنین دو مرحله کلاس‌های آموزشی پیشگیری از اعتیاد ویژه خواهران و برادران نیز برگزار شد.
وی ابرازکرد: بر اساس مسئولیت بسیج سازندگی درزمینه اجرای طرح «کرامت» در مناطق آلوده، معتادان توسط این سازمان شناسایی‌شده و پس از صیانت آنان، به شرکت‌ها و کارخانه‌ها فرستاده می‌شوند و هر کارخانه‌ای که قادر به اشتغال‌زایی معتادان به مدت 5 سال باشد، به ازای هر نفر 10 میلیون تومان وام به آن تعلق می‌گیرد.
خیرالهی از سایر اقدامات بسیج سازندگی نظرآباد چنین گفت: ویزیت رایگان، اعزام گروه‌های پزشکی از استان به شهرستان نظرآباد و همچنین جمع‌آوری کمک‌های مردمی به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه و ارسال 7 نیسان و 4 کامیون حامل پتو، پوشاک، موکت، مواد غذایی و بهداشتی به آن مناطق از دیگر اقدامات این ناحیه است.
وی عنوان کرد: در هفته بسیج، بازدید از فعالان اقتصاد مقاومتی، معرفی الگوهای برتر شهرستان به استان، افتتاحیه پروژه‌های محرومیت‌زدایی غسالخانه که یکی از آن‌ها غسالخانه دولت‌آباد است و همچنین افتتاح حسینیه امامزاده ابراهیم(ع) تنکمان انجام خواهند شد.
مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه نظرآباد استان افزود: نمایشگاهی مقابل ساختمان حوزه 711 میدان سپاه شهرستان نظرآباد با همکاری اصناف ناحیه برپا خواهد شد و مقررشده است در تمامی افتتاحیه‌ها و مراسم هفته بسیج، گروه‌های جهادی با لباس متحدالشکل حضورداشته باشند.
وی گفت: علاوه بر حضور در نماز جمعه سوم آذرماه، گل‌باران مزار شهدا با حضور گروه‌های جهادی را نیز خواهیم داشت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: