کد خبر: 3822565
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
گروه اجتماعی ــ امام جمعه ساوجبلاغ گفت: باید نقطه اوج هدف ما رسیدن به کرامت ذاتی و حقیقی باشد و بهترین راه برای به دست آوردن این هدف الگو گرفتن و پیروی از بزرگان دین‌ است.

داشتن زندگی پاک، انتظار دین از جوانان است

حجت‌الاسلام روح‌الله مختاری، امام جمعه ساوجبلاغ در گفت‌وگو با ایکنا از البرز، به فرارسیدن دهه کرامت اشاره و اظهار کرد: دهه کرامت بهترین فرصت برای اشاعه آموزه‌های قرآن‌ کریم و سیره معصومین(ع) در جامعه است.

وی افزود: در دهه کرامت باید شناسایی شخصیت و سیره امامان(ع) به‌ ویژه امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) و ترویج و نهادینه‌ کردن ارزش‌های موجود در سنت و سیره این بزرگواران در رأس برنامه‌ها باشد.

امام جمعه ساوجبلاغ با تأکید بر ترویج سبک زندگی اسلامی و رضوی در جامعه، بیان کرد: بزرگداشت دهه کرامت و ترویج و نهادینه‌کردن فرهنگ رضوی وظیفه همه مردم است.

مختاری گفت: در برهه‌ای که دشمنان به دنبال معرفی چهره‌ای غیرمنطقی و خشونت‌گرا از اسلام و فرهنگ تشیع هستند، برگزاری جشن‌ها و مناسبت‌های دهه کرامت و نهادینه کردن فرهنگ ناب رضوی مناسبت‌ترین راهبرد برای جلوگیری از توطئه‌ها و ترفندهای شوم آن‌ها خواهد بود.

امام جمعه ساوجبلاغ اضافه کرد: ایران افتخار میزبانی دو فرزند گرامی امام هفتم شیعیان را دارد و حضور پربرکت امام رضا(ع) و خواهر مکرمه ایشان در مشهد و قم فرصت مهمی برای ملت در تقویت معارف دینی است.

وی درباره دهه‌کرامت و اهدافی که باید در این ایام برای همه به خصوص دختران و زنان پیگیری کنیم، گفت: در دهه کرامت نباید تنها واژه کرامت را تکرار کنیم بلکه باید در این دهه خودمان را فراموش نکنیم و لوازم و ابزار کرامت بخشیدن به اقشار مختلف جامعه و به خصوص زنان و دختران را تبیین و زمینه تحقق آن را فراهم کنیم.

امام جمعه ساوجبلاغ ابراز کرد: موالید با سعادت این ماه و در رأس آن‌ها امام رضا(ع) نگاهی کریمانه نسبت به همه انسان‌ها و نه تنها شیعیان داشتند و این نگاه فراشمولی درسی عام برای همه است.

مختاری اضافه کرد: ما امروز برای اینکه دچار مشکلات گوناگون اجتماعی نشویم چاره‌ای نداریم جز اینکه دین را بازتعریف کرده و به سبک زندگی اسلامی بازگردیم که زندگی پاک و گوارا و حیات طیبه است.

وی گفت: اگر جوانان ما از سیره عملی معصومین و حضرت معصومه(س) الگو بگیرند و آنچه را که دین درباره رفتارهای اجتماعی قید کرده است به کار ببندند دیگر اسیر الگوهای وارداتی خارجی در عرصه فرهنگ نخواهند شد که ریشه بسیاری از مشکلات فعلی ناشی از این مسئله است.

امام جمعه ساوجبلاغ  تأکید کرد: اگر جوانان ما بخواهند از زندگی خود لذت ببرند و عیش گوارایی داشته باشند باید بدانند که دین از آن‌ها تنها نماز و روزه و مسجد نخواسته است، البته این‌ها لازم است ولی داشتن زندگی و روابط پاک و سالم هدف اصلی و مهم‌ترین خواسته دین از جوانان است.

مختاری به واژه کرامت و اهمیت آن در اسلام اشاره کرد و افزود: این‌قدر این واژه مهم است که در دعاهای مختلف مثل دعای افتتاح که در ماه رمضان آن را می‌خوانیم از خدا می‌خواهیم که دولت کریمه به ما عنایت کند و کرامت دنیا و آخرت را روزی ما قرار دهد و یا در دعای ابوحمزه ثمالی می‌خواهیم که کرامت حقیقی که همان حیات طیبه است را به ما بدهد.

امام جمعه ساوجبلاغ در پایان گفت: باید نقطه اوج هدف ما رسیدن به کرامت ذاتی و حقیقی باشد و بهترین راه برای به دست آوردن این هدف الگوگرفتن و پیروی از بزرگان دینی است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: