کد خبر: 3822210
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
گروه اقتصادی ــ معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح امروز به همراه رئیس جهاددانشگاهی از مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی بازدید کرد و از نزدیک با دستاوردها و توانمندی‌های این مجموعه آشنا شد.

بازدید معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی هلجرد

به گزارش ایکنا از البرز، خداداد غریب‌پور، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، چهارم تیرماه در حاشیه این بازدید اظهار کرد: جهاددانشگاهی از نهادهایی است که در اوایل انقلاب شکل گرفته است و خوشبختانه طی این سال‌ها با تلاش اعضای مجموعه توانسته به رشد و شکوفایی قابل توجهی برسد.
وی افزود: براساس تفاهم‌نامه مشترکی که صنعت و معدن با جهاددانشگاهی دارد بخش‌های مختلف صنعتی از دستاوردهای این مجموعه به‌ویژه در حوزه تکنولوژی و فناوری‌های نوین بسیار بهره‌مند شده است.
این مسئول با تأکید براینکه ما به‌دنبال بومی‌سازی تکنولوژی هستیم، گفت: برای تحقق این مهم شرکت‌هایی که نیاز به فناوری و تکنولوژی جدید دارند از دانش اعضای هیئت علمی جهاددانشگاهی قطعاً استفاده خواهند کرد.
در ادامه حمیدرضا طیبی، رئیس جهاددانشگاهی گفت: جهاددانشگاهی با اطمینان به اینکه ظرفیت انجام کارهای بزرگ در کشور وجود دارد قدم‌های بزرگی برداشته است.
وی افزود: این مجموعه تاکنون در حوزه‌های نفت، پتروشیمی، تولید مواد شیمایی، برق، صنایع مس و فولاد و... به دستاوردهای قابل توجهی رسیده است که ساخت دکل های حفاری یکی از این دستاوردهاست.
این مسئول گفت: در این بازدید با حضور معاون وزیر و مدیران صنایع بررسی‌های لازم جهت همکاری‌های مشترک صورت گرفت و همکاری‌های مشترک در حوزه ساخت تجهیزات و تولید دانش در دستور کار قرار گرفت که این مهم قطعا زمینه‌ساز پیشرفت خواهد بود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: