کد خبر: 3820720
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۴
از شبکه استانی البرز؛
گروه فرهنگی ــ زندگی شهید مدافع حرم «مهدی عسگری» در قالب مستندی با نام «نازنین فاطمه» از شبکه استانی البرز پخش می‌شود.

مستند زندگی شهید مدافع حرم« مهدی عسگری» به روی آنتن می‌رود

مهدیه‌سادات نقیبی، کارگردان مستند «نازنین فاطمه» در گفت‌وگو با ایکنا از البرز، با اشاره به اینکه مستند زندگی و مجاهدت شهید «مهدی عسگری» از شهدای مدافع حرم استان البرز به مناسبت سالگرد این شهید بزرگوار روز پنجشنبه، 30 خردادماه به روی آنتن می‌رود، گفت: این مستند با نام «نازنین فاطمه» ساعت 20:30 ‌از شبکه استانی البرز و در روزهای آینده از شبکه افق سیما پخش خواهد شد.
این کارگردان جوان افزود: اوایل سال 96 که تولید اثر شروع شد «از قلب من تا دمشق» نام داشت. در ابتدا اثر 25 دقیقه بود و یک مستند مصاحبه‌محور که بیشتر حالت تحقیق و پژوهش داشت تولید شد. در قالب این اثر ما با همه اعضای خانواده و بسیاری از دوستان و همرزمان شهید در سوریه مصاحبه کردیم و هر کدام به بخشی از شخصیت و زندگی شهید پرداختند اما واقعا این کار‌، کار دل من نبود و تدوین ضعیفی داشت. این بود که من از مسئولان سپاه درخواست کردم فرصت یک تدوین دیگر از اثر را به من بدهند تا بتوانم تغییراتی در اثر ایجاد کنم که خوشبختانه موافقت شد.
نقیبی تصریح کرد: در اثر جدید من کلیت ساختار کار را تغییر دادم و اثر جدید که 17 دقیقه و 40 ثانیه است یک مستند احساسی با محوریت دختر شهید است و از زاویه دید این کودک به ماجرا نگاه شده است و به همین دلیل اسم اثر هم به «نازنین فاطمه» تغییر کرد.
وی گفت: این مستند بارها برای کارشناسان و منتقدین پخش شده و بازخورد خوبی هم داشته است و امیدوارم در نهایت با پخش اثر بتوانیم گامی در جهت زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا برداریم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: