کد خبر: 3820016
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳
گروه فرهنگی ــ مسئول دبیرخانه ستاد نظارت بر کانون‌های مساجد البرز از اجرای طرح ملی شنبه‌ها با کتاب در مساجد این استان خبرداد و گفت: در این طرح، امام جماعت مساجد یا فرد منتخب از کتابداران مسجد هر هفته کتابی را در حوزه کودک و نوجوان معرفی می‌کنند.

اجرای طرح «شنبه‌ها با کتاب» در مساجد البرز

حجت‌الاسلام کاظم شکری، مسئول دبیرخانه ستاد نظارت بر کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد البرز در گفت‌وگو با ایکنا از البرز، با اشاره به ویژه‌‌برنامه‌های الگویی در کانون‌های مساجد استان در طرح ملی غنی‌سازی اوقات فراغت ۹۸ اظهار کرد: این طرح ملی با شعار اخلاق، نشاط و معنویت در بخش قرآن و عترت کلاس‌های ترتیل، روان‌خوانی، مفاهیم، حفظ و قرائت قرآن، آموزش احکام، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، امامت و ولایت‌شناسی و مهدویت برگزار خواهد شد.

وی همچنین از برگزاری بخش کتاب و کتاب‌خوانی در طرح ملی غنی‌سازی اوقات فراغت سال جاری خبر داد و افزود: برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی، ایجاد نمایشگاه‌های کتاب، اجرای طرح شنبه‌ها با کتاب در مساجد و طرح اهدای کتاب به کتابخانه‌های مساجد از جمله این طرح‌ها به‌شمار می‌رود.

این مسئول با اشاره به اجرای طرح شنبه‌ها با کتاب، گفت: در این طرح، امام جماعت مساجد یا فرد منتخب از کتابداران مسجد هر هفته کتابی را در حوزه کودک و نوجوان معرفی می‌کنند.

شکری تصریح کرد: برای اجرای این طرح جمعی از طلبه‌های قم مجموعه‌ای شامل ۱۵۰ عنوان کتاب داستانی مفید و پندآموز برای کودک و نوجوان را با عنوان «رمانتیک» جمع‌آوری کردند که در امر معرفی کتب، از این مجموعه استفاده می‌شود، همچنین در این قالب حلقه‌های کتاب‌خوانی و مسابقات نیز برگزار خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نگاه ستاد کانون مساجد البرز به اوقات فراغت تنها محدود به ایام تابستان نیست و برنامه‌های ستاد در راستای جذب حداکثری کودکان و نوجوانان به مساجد در طول سال با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت برگزار می‌شود البته باتوجه به آن‌که فرصت تابستان، زمان مناسبی برای فعالیت بیشتر است، نگاه ویژه‌ای به این ایام داریم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: