کد خبر: 3818958
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
گروه فرهنگی ــ معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش البرز با بیان اینکه ۱۰۰ مدرسه این استان مجری طرح تربیتی شهید «بهنام محمدی» هستند، گفت: این طرح به‌دنبال تربیت نوجوان تراز انقلاب اسلامی با استفاده از ظرفیت مدارس و مساجد است.

100 مدرسه البرز؛ مجری طرح تربیتی شهید «بهنام محمدی»

مسعود مهران‌نیا، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش البرز در گفت‌وگو با ایکنا از البرز، اظهار کرد: تربیت تعطیل‌پذیر نیست و می‌توان از ظرفیت مسجد، مدرسه و جامعه برای غنی‌سازی اوقات فراغت بهره برد.
وی بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت مساجد و مدارس برای تعلیم و تربیت دانش‌آموزان تأکید کرد و افزود: طرح تربیتی ‌شهید «بهنام محمدی» با همکاری سپاه قدس استان زیرنظر بسیج دانش‌آموزی به‌منظور اتصال مسجد، منزل و مدرسه برگزار می‌شود.
این مسئول با بیان اینکه 100 مدرسه مجری این طرح هستند، خاطرنشان کرد: طرح تربیتی ‌شهید «بهنام محمدی» به دنبال تربیت نوجوان تراز انقلاب اسلامی با استفاده از ظرفیت مدارس و مساجد است.
مهران‌نیا با بیان اینکه همکاری بین مدرسه و مسجد موجب اعتماد بیشتر خانواده‌ها و فعالیت مشترک مدرسه، محله و مسجد می‌شود، تصریح کرد: برای تحقق این امر سه نهاد مسجد، خانه و مدرسه همسوی یکدیگر حرکت می‌کنند تا زمینه‌ساز ساخت محله اسلامی شوند.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش البرز در ادامه با تأکید بر غنی‌سازی اوقات فراغت بر اساس ذائقه فردی و فرهنگ دانش‌آموزان و جامعه تصریح کرد: باید نگاه فرهنگی ـ آموزشی به اوقات فراغت داشت و لذت استفاده از اوقات فراغت را در دانش آموزان افزایش دهیم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: