کد خبر: 3814088
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
گروه سیاسی- فرمانده سپاه البرز با تاکید براینکه سوم خرداد به نام سالروز ایثار و مقاومت نامگذاری شده است، گفت: درس‌های حماسه آزاد‌سازی خرمشهر می‌تواند توطئه‌های دشمن را خنثی کند.

درس‌های حماسه آزاد‌سازی خرمشهر می‌تواند توطئه‌های دشمن را خنثی کند

به گزارش ایکنا از البرز، سردار یوسف مولایی، فرمانده سپاه البرز، دوم خرداد در مراسم رژه نیروهای مسلح استان که در آستان امام‌زاده محمد(ع) برگزار شد، اظهار کرد: امروز به‌منظور تجدید میثاق دوباره با شهدای سوم خرداد دورهم جمع شده‌ایم.
وی در ادامه با بیان اینکه سوم خرداد با توجه به شرایط و ویژگی‌های این روز بزرگ و ارزشمند باید پاس داشته شود، تأکید کرد: باید سالیان سال از درس‌های این روز عبرت بگیریم.
فرمانده سپاه استان البرز با بیان اینکه سوم خرداد سالروز مقاومت تاریخی خرمشهر در مقابل رژیم بعث است، عنوان کرد: مردم خرمشهر ۳۴ روز بدون هیچ تجهیزاتی مقابل دشمن جنگیدند و این مهم موجب تاریخی شدن این رویداد بزرگ شد.
مولایی با بیان اینکه آزادی خرمشهر یک روزبه یادماندنی است که باید آن را حفظ کنیم و از آن درس بگیریم، اضافه کرد: سوم خرداد به نام سالروز ایثار و مقاومت نامگذاری ‌شده است و درس‌های این حماسه می‌تواند توطئه‌های دشمن را خنثی کند.
وی در بخش دیگری با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه خرمشهرها در پیش داریم، خاطرنشان کرد: امروز باید شرایط را با سوم خرداد سال ۱۳۶۱ انطباق دهیم تا بتوانیم از این تجمع‌ها بهره کافی ببریم.
این مسئول با اشاره اینکه مقاومت و جلب رحمت الهی موجب پیروزی می‌شود، بیان کرد: اگر به‌درستی این اقدامات انجام نشود به هدف نمی‌رسیم.
مولایی با اشاره به آیاتی از قرآن مبنی بر اینکه اگر بخواهیم جلب رحمت الهی داشته باشیم، ابتدا باید ایمان بیاوریم و صبر داشته باشیم، تصریح کرد: باید مقاومت داشته باشیم تا رحمت الهی جلب شود. در خرمشهر دشمن در همه موارد از ایران بهتر بود اما با تلاش و مقاومت توانستیم خرمشهر را بازپس بگیریم.
وی بیان کرد: اگر امروز مقابل دشمن ایستادگی و استقامت نکنیم، می‌شکنیم و اگر چشممان به دست دشمن باشد و اگر نگاه به دشمن داشته باشیم موفق نخواهیم شد. باید به فرمول و عناصر پیروزی هشت سال دفاع مقدس بازگردیم.
فرمانده سپاه استان البرز تاکید کرد: اگر امروز بخواهیم از محاصره اقتصادی و نظامی خارج شویم باید به نسخه نجات‌بخش قرآن‌کریم بازگردیم. باید یادمان نرود که امروز با تأسی از امام حسین(ع) می‌توانیم از مشکلات عبور کنیم.
مولایی با اشاره به سخنان شهید جهان‌آرا مبنی بر اینکه اگر خرمشهر سقوط کند می‌توانیم آن را پس بگیریم اما اگر ایمان سقوط کند نمی‌توان آن را پس گرفت، خاطرنشان کرد: این جملات نشان‌دهنده درک بالای رزمندگان از قرآن‌کریم و سخنان ائمه اطهار است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: