کد خبر: 3813872
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵
گروه فرهنگی ــ استاندار البرز در پیامی جشنواره کتاب‌خوانی رضوی را زمینه‌ساز ارتقای فرهنگ جامعه دانست و از دستگاه‌های اجرایی خواست از ظرفیت‌های موجود برای حمایت از این جشنواره بهره بگیرند.

جشنواره کتاب‌خوانی رضوی؛ زمینه‌ساز ارتقای فرهنگ جامعه

به گزارش ایکنا از البرز، به نقل از اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در پیام عزیزاله شهبازی، استاندار البرز، به مناسبت برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی آمده است: جشنواره کتابخوانی رضوی نیز به‌عنوان یک رویداد عظیم فرهنگی با هدف ترویج فرهنگ مطالعه مفید و تبیین ابعاد زندگانی و سیره منور اهل بیت(ع) ‌میان عموم مردم برگزار می‌شود.
این جشنواره اقدامی مؤثر در ترویج فرهنگ مطالعه مفید در جامعه است و با توجه به اهمیت مطالعه، از عموم مردم فرهنگ دوست استان دعوت می‌شود تا در این رویداد بزرگ فرهنگی که مزین به سیره زندگانی اهل بیت(ع) است، مشارکت کنند.
در این زمینه آگاه سازی‌ افراد و ترویج‌ فرهنگ‌ مطالعه‌ نیازمند برنامه‌ریزی دقیق از سوی‌ مسئولان‌ فرهنگی به خصوص دستگاه‌هایی است که به صورت مستقیم با کتاب در ارتباط هستند. یکی از بهترین راهکارها در زمینه بالا بردن سرانه مطالعه در هر جامعه‌ای، ایجاد چالش کتابخوانی و ایجاد انگیزه و موج ملّی در حوزه مطالعه مفید است.
استاندار البرز افزوده است که میزان رشد و توسعه ‌یافتگی در هر کشوری مرتبط با میزان توجه به مطالعه در آن فرهنگ و کشور است چرا‌که افراد با مطالعه کتاب و بالا بردن سطح آگاهی، اطلاعات و بینش خود می‌توانند زندگی بهتری برای خود رقم زده، که همین امر رشد و توسعه کشور را در بلندمدت به ارمغان خواهد آورد.
شهبازی با بیان اینکه اهتمام ویژه به معرفی آثار ارزشمند و پرمحتوا در ترویج فرهنگ مطالعه بسیار ضروری است، خاطر‌نشان کرد: یکی از بهترین منابع در این زمینه، آثار مرتبط با اهل بیت(ع) به عنوان هادیان مسیر تعالی بشریت است که اثربخشی بسیار بالایی نیز در ارتقای سطح فکری و معنوی جامعه خواهد داشت.
نهمین دوره ملی جشنواره کتابخوانی رضوی، از اوایل اردیبهشت ماه آغاز و تا 27 خرداد ماه ادامه دارد.
این جشنواره در‌خصوص مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره پاک ائمه معصومین(ع) به‌ویژه در‌خصوص زندگینامه امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س)، حضرت احمدبن موسی(ع) و بخش ویژه امام ابن رضا در حال برگزاری است.
12کتاب در رده‌های سنی کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتابخوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره پاک ائمه، برای این جشنواره ارائه شده است.
یادآور می‌شود، اختتامیه این جشنواره در دهه کرامت برگزار می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: