کد خبر: 3811611
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶
گروه فرهنگی- معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: لباس فرم دانش‌آموزان برای سال تحصیلی آینده با سبک ایرانی – اسلامی با محوریت حجاب و عفاف در این استان تهیه می‌شود.

لباس فرم دانش‌آموزان البرزی با سبک ایرانی- اسلامی تهیه می‌شود

به گزارش ایکنا از البرز، مسعود مهران‌نیا، معاون پرورشی آموزش و پرورش البرز، 24 اردیهبشت در نشست کارگروه طرح ساماندهی و نظارت بر تهیه و توزیع لباس فرم دانش‌آموزان، اظهارکرد: لباس فرم دانش‌آموزان این استان با رویکرد رونق تولید و حمایت از کالای ایرانی با استفاده از پارچه با کیفیت ایرانی تهیه و دوخت می‌شود.
وی با اشاره به اینکه طرح ساماندهی لباس فرم مدارس طی چند سال اخیر در البرز اجرایی شده است، خاطرنشان کرد: سفارش و تهیه لباس فرم دانش‌آموزان از طریق انعقاد تفاهم‌نامه بین انجمن مدرسه و تولیدکنندگان مجاز در این استان انجام می‌شود.
وی تصریح کرد: برنامه ریزی برای لباس فرم دانش آموزان مدارس هر ساله با مشارکت آموزش و پرورش ، اتحادیه پوشاک و با نظارت استانداری، اداره تعزیرات و اصناف در استان البرز انجام می‌شود.
این مسئول اضافه کرد: اجرای کیفی و نظارتی این طرح نیاز به مشارکت همه جانبه نمایندگان آموزش و پرورش به ویژه سازمان دانش‌آموزی، تعزیرات حکومتی،صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی استانداری و اتحادیه اصناف البرز دارد.
مهران‌نیا یادآورشد: بخشنامه مربوط به فرآیند اجرایی کردن طرح لباس فرم دانش‌آموزان البرز در سال تحصیلی 98-97 با شعار من ایرانی هستم و ازکالای ایرانی استفاده می‌کنم به نواحی و مناطق هشتگانه آموزش و پرورش این استان نیز ارسال شده است.
وی درادامه به ابلاغیه وزارتخانه ای در خصوص واگذاری مدیریت و نظارت بر لباس فرم و نظارت بر عملکرد پیمانکاران وانجام امور فرهنگی حمل و نقل دانش‌آموزان به سازمان دانش‌آموزی پرداخت وعنوان کرد: به منظور ساماندهی فعالیت‌های لازم در این خصوص کار گروه استانی و کارگروه‌های متناظر در مناطق و مدارس در راستای تبیین دستورالعمل مربوطه ، نظارت و ارزیابی‌های مستمر از حسن اجرای آن تشکیل شده است.
معاون پرورشی آموزش و پرورش البرز، دقت در انتخاب الگو، رنگ، کیفیت پارچه و قیمت مناسب را از جمله محورهای مهمی عنوان کرد که باید مد نظر مدیران و انجمن مدارس قرار گیرد و همچنین به حفظ منافع دانش‌آموزان و خانواده‌ها آنان توجه ویژه شود.
وی در ادامه به اهداف اصلی واگذاری مدیریت و نظارت بر امور فرهنگی سرویس های مدارس به سازمان دانش آموزی اشاره کرد که باید با محتوای مطلوب فرهنگی و تربیتی برای دانش‌آموزان سازماندهی شود.
این مسئول تاکید کرد: در یک کارگروه تخصصی هزینه لباس فرم دانش‌آموزان استان البرز برای سال تحصیلی 99-98 مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
علی لطفی، رئیس اتحادیه پوشاک استان البرز نیز در این نشست گفت: طرح ساماندهی تولید و توزیع کنندگان لباس فرم دانش‌آموزان در این استان به اجرا درآمده است.
وی افزود:ˈدر اجرای این طرح موافقت نامه ای بین اداره کل آموزش وپرورش و اتحادیه صنف خیاطان این استان در زمینه تولید و توزیع لباس فرم دانش‌آموزان در حال تنظیم و ابلاغ است.
این مسئول خاطرنشان کرد: این طرح به منظور جلوگیری از تخلفات احتمالی برخی افراد سودجو در افزایش قیمت پوشاک مدرسه و ارتقای کیفی آن اجرایی شده است.
لطفی یادآورشد: با توجه به اجرای این طرح با هرگونه تخلفی در زمینه عرضه لباس فرم دانش‌آموزان در این استان به شدت برخورد قانونی می‌شود.
وی تصریح کرد: تلاش می‌کنیم با توجه به افزایش قیمت پارچه در بازار، پارچه با کیفیت با قیمت مناسب برای دوخت لباس فرم دانش‌آموزان تهیه شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: