کد خبر: 3810176
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳
گروه فرهنگی- معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز بر ضرورت انتقال اندیشه‌های امام خمینی(ره) به نسل‌های آینده به ویژه دانش‌آموزان تاکید کرد.

اندیشه‌های امام خمینی(ره) به نسل‌های آینده منتقل شود

به گزارش ایکنا از البرز، مسعود مهران‌نیا، 19 اردیبهشت در نشست ستاد استانی سی امین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در آموزش و پرورش البرز، اظهارکرد: معرفی شخصیت و آثار امام خمینی(ره) به نسل نوجوان و جوان در جامعه به منظور افزایش شناخت آنان از امام و بهره‌گیری از رهنمودهای ایشان در ابعاد مختلف باید در اولویت قرار گیرد.
وی با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ره) به بهترین شکل ممکن، افزود: باید سی‌امین سالگرد ارتحال امام راحل مانند سال‌های قبل با شکوه، منظم و با عظمت در آموزش و پرورش البرز برگزار شود .
این مسئول بیان کرد: باید همه در این برنامه مهم در صحنه حاضر شویم زیرا امام و شهدا بر گردن ما حق دارند که باید آن را ادا کنیم.
مهران‌نیا از زنده نگه داشتن آرمان حضرت امام (ره) و نشر اندیشه‌های آن رهبر عظیم الشأن بین نوجوانان و جوانان در قالب برنامه‌های پر محتوا به عنوان رسالت خطیر آموزش و پرورش در سی‌امین سالگرد ارتحال امام راحل یاد کرد.
وی مسابقه زندگی به سبک روح‌الله، مناسب سازی فضا ی مطلوب در مدارس و ادارت آموزش و پرورش، برگزاری مسابقه فرهنگی وصیت‌نامه حضرت امام(ره)، محفل انس با قرآن، انشانویسی با موضوع شخصیت و سیره امام، تشکیل نشست با موضوع روشنگری نهضت امام خمینی(ره)، ختم قرآن و شرکت گسترده فرهنگیان و دانش‌آموزان در مراسم ارتحال را از جمله برنامه‌های آموزش و پرورش البرز در سی امین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) ذکر کرد.
وی از فراخوان مقاله بررسی آرا، اندیشه‌ها و سیره عملی امام خمینی(ره) برای دانش‌آموزان و فرهنگیان با موضوع امام خمینی(ره) و جوانان، عدالت اجتماعی، امید و ایستادگی، نظم و انظباط اجتماعی و قانونمداری و وحدت مسلمانان را به عنوان دیگر برنامه‌های آموزش و پرورش در ایام ارتحال امام راحل برشمرد.
در این نشست اعضای ستاد بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در آموزش و پرورش البرز به بیان دیدگاه‌های خود در راستای هرچه با شکوه‌تر برگزار شدن این مراسم ملی در مدارس پرداختند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: