کد خبر: 3810100
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۴
گروه فرهنگی- فرمانده سپاه شهرستان فردیس تعلیم و تربیت را اصل مهم تمدن‌سازی دانست و گفت: برای دستیابی به تمدن اسلامی و پیشبرد اهداف انقلاب، باید نسلی انقلابی تربیت کنیم.

تعلیم و تربیت؛ اصل مهم تمدن‌سازی

به گزارش ایکنا از البرز، احسان علیزاده، فرمانده سپاه شهرستان فردیس، 18 اردیبهشت در مراسم تجلیل از مربیان و روحانیون عقیدتی سیاسی سپاه ناحیه امام رضا(ع) شهرستان فردیس با اشاره به هجمه‌های مختلف دشمنان و آرایش متنوع جنگی آن‌ها در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و غیره، گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری به تعمیق باورهای دینی و استحکام عقاید انقلابی افراد جامعه نیاز داریم.
وی وجود مبلغان و اساتید علم و اخلاق را ظرفیتی مثبت برای تقویت اصول اخلاقی و اعتقادی جامعه دانست و بر ضرورت تشکیل قرارگاه عقیدتی از طریق ارتباط مؤثر بین فعالان این حوزه تأکید کرد.
فرمانده سپاه فردیس با بیان اینکه گام اول انقلاب توسط شاگردان معلمانی چون شهید مطهری برداشته شد، گفت: از مربیان، معلمان و فعالان حوزه آموزش انتظار می‌رود که علاوه بر تحصیل علم و خودسازی، نسلی را تربیت کنند که در گام دوم انقلاب و تحقق اهداف آن موثر باشند.
علیزاده از تعلیم و تربیت به عنوان مهم‌ترین اصل تمدن سازی یادکرد و افزود: برای دستیابی به تمدن اسلامی، باید نسلی جدید با توانایی ویژه برای پیشبرد اهداف انقلاب، تربیت کنیم، اگر بخواهیم تمدن نو بسازیم؛ در مرحله اول باید خودسازی را آغاز کنیم و به جامعه پردازی برسیم. عدم توجه به اصول تربیتی منابع انسانی به عنوان سرمایه یک کشور، جامعه‌ای وابسته به دیگر کشورها را به دنبال خواهد داشت.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: