کد خبر: 3809285
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
گروه معارف ــ فرمانده سپاه البرز گفت: ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای تربیت، معماری شخصیت و هدایت انسان است.

رمضان؛ماه معماری شخصیت و هدایت انسان است

به گزارش ایکنا از البرز، ‌سید‌یوسف مولایی، فرمانده سپاه البرز، امروز، 16 اردیبهشت‌ماه در مراسم افتتاحیه کلاس‌های قرآنی ماه رمضان که در حسینیه کریم اهل بیت ستاد فرماندهی سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت فرا‌رسیدن ماه رمضان اظهار کرد: دو مقطع در سال وجود دارد که انتظار می‌کشیم فرابرسد، یکی ماه محرم و یکی ماه رمضان است.
وی با اشاره به دو عنصر اصلی که درهر وسیله‌ای وجود دارد، افزود: یک بخش پیشران و یک بخش سکان است که باعث رسیدن به اهدافش است.
مولایی گفت: دو ماه رمضان و محرم، سکان و پیشران انسان‌ها برای رسیدن به هدایت است. سکان، ماه رمضان است و پیشران، ماه محرم است.
فرمانده سپاه البرز با اشاره به پیشران بودن ماه محرم، بیان کرد: ماه محرم باعث ایجاد شور است که انسان را حرکت می‌دهد و ماه رمضان شعوراست که سکان این حرکت را به دست می‌گیرد.
مولایی با اشاره به اهمیت این دو ماه گفت: اگر به تنهایی به دنبال شور باشیم و از شعور غافل شویم ممکن است دچار گمراهی و انحراف شویم.
وی در پایان یادآور شد: ماه مبارک رمضان یک ماه منحصر به فرد برای تربیت، معماری شخصیت و هدایت انسان است بنابراین باید قدر این ماه را بدانیم و از فرصت پیش‌رو برای تزکیه و تربیت نفس خود استفاده کنیم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: